Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie prawa spółdzielczego

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2020 - 23:41

Witam,

podpinam ten temat tutaj, ponieważ nie jestem w stanie znaleźć odpowiedniego działu.

Otóż sytuacja wygląda następująco od jakiegoś czasu tymczasowo pracuje w firmie która działa na zasadzie spółdzielni jako sieć sklepów. Zauważyłem, że pracownicy niższego szczebla są traktowani jak zwierzęta przez zarząd. Teraz w związku z podwyżką płacy minimalnej zarząd bez większego uzasadnienia zaczął, traktować pracowników jeszcze gorzej(przeniesienia tymczasowe, redukcje etatów, dokładanie obowiązków), zaczęło się wytykanie pracownikom w niemiły sposób nawet najmniejszych błędów(mimo tego że i tak za te błędy zawsze płacą z własnej kieszeni). Zależy mi na losie tych ludzi bo żal patrzeć jak są pomiatani, będąc członkami spółdzielni i pracując w niej po 35-40 lat. Dochodzi już nawet do sytuacji gdzie członkowie zarządu chodzą po placówkach i opowiadają o zwolnieniach, wzrostach kosztów zatrudnienia, konieczności ogłoszenia upadłości(to ostatnie jest kompletną bzdurą) jednym słowem straszą pracowników. W tej sytuacji jako członek spółdzielni chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość by dać szansę walczyć tym pracownikom w jakiś sposób z zarządem, by mieli jakieś argumenty na swoją obronę szczególnie w kwestii zwalania odpowiedzialności za "straty firmy" tylko i wyłącznie na pracowników.

Tutaj pojawia się moje pytanie, czy jak członek spółdzielni mogę wnioskować o wykazy faktur do firm trzecich, które bez przetargów wykonywały dla nas różne prace remontowe itp, o wysokość premii wypłaconych dla wszystkich pracowników w poprzednim roku, oraz premii wypłaconych zarządowi, o finansowe podsumowanie projektów, które podjął zarząd, a które z różnych przyczyn zostały zakończone

i o pełen wykaz umów "retro" do firm zewnętrznych oraz faktur marketingowych(Bo wszyscy na to pracują a nikt tak naprawdę nie ma pojęcia na jakich warunkach)? Oraz czy takie zastraszanie członków spółdzielni lub też zwykłych pracowników podlega pod jakiś paragraf? 

Proszę o pomoc w tej kwestii, oraz z góry dziękuję! Pozdrawiam!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych