Skocz do zawartości

Przedłużenie z umowy na czas określony na czas nieokreślony w czasie ciąży

#umowa #ciążą

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2020 - 10:37

Dzień dobry,

mam spore zakłopotanie, dlatego zgłaszam się o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi.

Obecnie pracuje w firmie, umowę mam na czas określony do maja 2020r. (to pierwsza umowa, która była podpisywana od razu na 33 mc, a po tym terminie miałaby być przedłużona na cza nieokreślony). Nastała sytuacja, iż dowiedziałam się, że obecnie jestem w pierwszym miesiącu ciąży. Chciałabym dowiedzieć się jak w tej sytuacji będzie wyglądała kwestia dalszej umowy. Czy powinna być ona automatycznie przedłużona po tym maju na czas nieokreślony, czy pracodawca nie ma obowiązku podpisywania takiej umowy, a jedynie do czasu porodu? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ chciałabym wiedzieć jak się przygotować na rozmowę z pracodawcą i kiedy najlepiej go poinformować o ciąży, tak, by było to najbardziej korzystne dla mnie.

Pozdrawiam serdecznie

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19672 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 styczeń 2020 - 10:42

Umowa powinna zostać przedłużona do czasu porodu, to będzie ta sama umowa, pracodawcy NIE MA OBOWIĄZKU zawierać następnej imiona czas nieokreślony.

Podejrzewam, że wiele kobiet decydowało by się na macierzyństwo, gdyby takie sytuacje "stawiały pod ścianą" pracodawcę, który niekoniecznie chce wiązać się na stałe.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19672 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 10:43

Miało być "umowy" a nie "imiona"

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19672 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 10:45

Informacja dla pracodawcy może być przekazana kiedykolwiek, to nie ma znaczenia.

#5 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2020 - 11:49

Umowa powinna zostać przedłużona do czasu porodu, to będzie ta sama umowa, pracodawcy NIE MA OBOWIĄZKU zawierać następnej imiona czas nieokreślony.

Podejrzewam, że wiele kobiet decydowało by się na macierzyństwo, gdyby takie sytuacje "stawiały pod ścianą" pracodawcę, który niekoniecznie chce wiązać się na stałe.

Tak też przypuszczałam, ale wolałam się upewnić i szukać wsparcia w tej kwestii.

Dziękuję Zosiu za poświęcony czas i odpowiedź.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19672 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 13:13

Proszę :)

#7 Juli

Juli

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 10:15

Tak, moja zona tak miala identyko.  Podobno wlasnie tak jest ze umowa powinna zostać przedłużona do czasu porodu, to będzie ta sama umowa, pracodawcy nie ma obowiazku zawierać następnej umowy na czas nieokreślony.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych