Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wygląda współpraca z agencją SEO?

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102958 postów

Napisano 06 styczeń 2020 - 17:45

Prowadzisz firmę i szukasz pomysłów na to, jak sprawić żeby się rozwijała? Z pomocą przychodzą agencje SEO, których na polskim rynku z roku na rok jest coraz więcej. Działania podejmowane przez pozycjonerów mają na celu zwiększenie sprzedaży w Twoim biznesie poprzez poprawę widoczności strony www w wyszukiwarce Google. Zobacz, jak wygląda współpraca z agencją SEO i od czego zależy efektywność prowadzonych działań.

Powrót do artykułu: Jak wygląda współpraca z agencją SEO?

#2 Guest_Search.Honki.pl

Guest_Search.Honki.pl
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 17:45

Ci klienci, których nie stać na płacenie za pozycjonowanie (które może, ale nie musi przynieść zamierzonych rezultatów) lub działają sezonowo, mogą bez większych problemów sami uruchomić kampanię w Google Ads. Znamy przypadki w których klienci po szkoleniu sami osiągali znakomite wyniki sprzedażowe.

#3 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 234 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 16:02

To prawda. Z drugiej jednak strony samodzielne, nie do końca umiejętne pozycjonowanie może wywołać odwrotny skutek do zamierzonego i dostaniemy tego przysłowiowego "bana" od Google. Dlatego też jednak osobiście wolę postawić na taką ofertę jak pozycjonowanie Bydgoszcz, a do tego wsparcie SEO i można decydując się na takie rozwiązania uzyskać naprawdę bardzo fajne efekty zarówno jeżeli chodzi o pozycję w wyszukiwarce, jak i promocję w sieci.

#4 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 881 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 13:19

Wszystko zależy, jaki model rozliczania wybierzesz (abonamentowy lub za efekt) oraz... czy podpiszesz umowę. A da się inaczej? Tak, choć nie wszędzie. Na https://bizzit.eu/be...seo-czy-da-sie/ znajdziesz więcej informacji na ten temat, doczytaj o tym w wolnej chwili.

#5 mjaszkul

mjaszkul

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 20:15

Witajcie, bardzo proszę o pomoc w wyborze dobrego psychologa. Jestem po wizycie u Pani x, ale ta wizyta kompletnie nic mi nie dała, nawet przez chwile nie uwierzyłem że ta rozmowa do czegoś prowadzi, usłyszałam to co już doskonale wiem i co robie także nie o taką pomoc mi chodzi. Jeśli ktoś zna dobrego psychologa z Gorzowa to proszę o pomoc, ewentualnie o opinie na temat Pani Marty Jaszkul, słyszałam że jest dobra ?

http://psychologgorzow.com.pl/

#6 Rimsky

Rimsky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 16 marzec 2020 - 00:13

Dużo zależy od tego na jakich specjalistów trafisz :) Ja od jakiegoś czasu współpracuję z agencją https://www.activate.pl i śmiało mogę polecić. Działają profesjonalnie, bardzo dokładnie badają rynek skupiając się na indywidualnych potrzebach każdego Klienta. Z ich pomocą moja strona wybiła się na wysoką pozycję w Google :)

#7 Daisygirl

Daisygirl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 18 marzec 2020 - 09:44

Agencja przed wszystkim powinna uzgodnić z Tobą strategię na pozyskiwanie klientów. Ustalić jakie obszary oferty warto promować. Następnie dobrać wspólnie z Tobą model współpracy - czy chcesz rozliczać się za konkretne efekty (ruch, pozycje, sprzedaż itd), czy może wolisz zabudżetować konkretną kwotę na działania. Wtedy masz stały koszt każdego miesiąca. Podpisujesz zwykle umowę, na czas określony lub nie. Kiedy rozliczasz się za efekt, to musisz mieć świadomość, że agencja inwestuje w Twoją stronę na samym początku z perspektywą spłaty kosztów w późniejszym okresie, dlatego zwykle są to dłuższe umowy. W przypadku abonamentów spotkałem się z krótkimi umowami lub nawet rozliczaniem na zasadzie proformy, ale wtedy te kwoty były zwykle większe (kilka/kilkanaście tysięcy). Dlaczego? Ponieważ wtedy nie mają pewności kontynuacji działań i zarobku. W tym przypadku również warto pomyśleć nad dłuższą umową, wtedy zwykle koszt miesięczny jest mniejszy. Po dograniu formalności oddelegowany specjalista SEO wykonuje audyt, planuje działania. Pozyskiwane są również linki - z zaplecza czy z artykułów. Działania powinny zaowocować wzrostem widoczności, zwykle w pierwszych 3-6 miesiącach widać zmiany pozycji i liczby sesji organicznych. Zwykle nie przeskoczysz z otchłani internetu do top10, ale ważne są stałe wzrosty. Oczywiście wahania mogą być. Aktualnie algorytmy zmieniają się bardzo często, a strony rotują. Agencja też powinna temu przeciwdziałać, a na pewno reagować. To tak z grubsza. Jeśli byłbyś zainteresowany współpracą, to zaprasza na agencja-seo-sem.pl . Powodzenia!

#8 ko95

ko95

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 maj 2020 - 15:36

Zgadzam się z Arkadiuszem. Samodzielne pozycjonowanie stron oczywiście może się sprawdzić, ale tylko wtedy, kiedy wiadomo, jak się za nie zabrać i jak prowadzić proces. W innym przypadku osiągnie się efekt odwrotny od zamierzonego. Oddając swoją stronę w ręce agencji SEO, otrzyma się starannie wypracowaną strategię, która będzie dopasowana do kondycji, w jakiej obecnie znajduje się witryna, co pozwoli na efektywne prowadzenie procesu i osiągnięcie zadowalających efektów :) 

#9 ElzbietaSeweryn

ElzbietaSeweryn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 10 czerwiec 2020 - 06:42

O, dobry temat. Od naszego speca, który w końcu także założył agencję dowiedziałam się, że przebieg współpracy zawsze zależy od budżetu klienta - taka polska rzeczywistość. Nie mówię "brutalna" rzeczywistość, ale bynajmniej nie sielankowa. Sielankowość możemy znaleźć czasem w artykułach, w kwiecistych opisach tego, jak firma działa. Potem czytamy opinie w internecie, otrzymujemy oferty, draft umowy, a tu zonk. Zero konkretów. Uczucia mieszane. My pracujemy w modelu in-house - czyli mamy jednego specjalistę który zleca pracę innym osobom i przede wszystkim czuwa nad całym procesem. I to się kalkuluje. Za usługi typowo agencyjne płacilibyśmy lekko dwa razy więcej za to samo.

Porównanie mam także z kilku prób jakie uruchomiliśmy na innych sklepach. Bajki reklamowe to już nie te czasy.

Także gdyby ktoś szukał rzetelnego wykonawcy to polecam firmę Brandrei

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych