Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Komu opłaca się faktoring?

wróć do serwisu Moja Firma 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103250 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 09:58

Usługi faktoringowe w Polsce rozwijają się bardzo dynamicznie. Coraz więcej przedsiębiorstw, zmagających się z problemami zatorów finansowych, dostrzega korzyści tego rozwiązania, które pozwala zachować płynność finansową, a przy tym nie obciąża struktury bilansu firmy. Wzrost zainteresowania tą usługą jest na tyle wysoki, że czyni Polskę jednym z najszybciej rosnących rynków faktoringowych w Europie.

Powrót do artykułu: Komu opłaca się faktoring?

#2 Guest_User

Guest_User
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2020 - 09:58

Do wystawiania faktur w swojej firmie warto wybrać odpowiednie oprogramowanie, które będzie cały czas rozwijane i wspierane. Sprawdź jakie funkcje oprócz fakturowania oferuje Firmao.pl program w chmurze CRM/ERP. Dzięki takiemu oprogramowaniu zaoszczędzisz wiele pracy i czasu. Z kodem UYGDE543 uzyskasz 10% rabatu. Firmao.pl/oferty

#3 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 833 postów

Napisano 28 luty 2020 - 15:23

Świetnie, że można na tym forum uzyskać takie porady. Ja bardzo długo szukałam wskazówek dotyczących faktoringu i finalnie zdecydowałam się na wypróbowanie tego rozwiązania w mojej firmie. Mój wybór padł na usługi, o których informacje znalazłam tutaj: https://pragmago.pl/ Obecnie mam pewność, że płynność finansowa mojego przedsiębiorstwa jest dobra dzięki czemu mogę liczyć na współpracę z bardzo dobrymi kontrahentami.

#4 Guest_Edi

Guest_Edi
  • Goście

Napisano 15 październik 2020 - 13:58

Miałam przyjemność skorzystać i jestem zadowolona. Pieniążki dostałam bardzo szybko, bez żadnych problemów 

#5 Guest_Janczar

Guest_Janczar
  • Goście

Napisano 16 październik 2020 - 19:25

Moim zdaniem opłaca się tym firmom, które potrzebują wsparcia w bieżącej sytuacji finansowej, które wiedzą, że faktura i tak zostanie im zapłacona.

@Edi jakie opłaty ponosiłaś? Z tego co wiem to w zależności od factoringu koszta są różne?

#6 Guest_Edi

Guest_Edi
  • Goście

Napisano 17 październik 2020 - 11:23

Moim zdaniem opłaca się tym firmom, które potrzebują wsparcia w bieżącej sytuacji finansowej, które wiedzą, że faktura i tak zostanie im zapłacona.

@Edi jakie opłaty ponosiłaś? Z tego co wiem to w zależności od factoringu koszta są różne?

@Janczar Dokładnie, też mam takie zdanie. Dobrze, że jeszcze jest możliwość wsparcia w takich sytuacjach

@Janczar No tak koszty są różne, warto sobie użyć kalkulatora do wyliczeń

#7 Guest_Opal

Guest_Opal
  • Goście

Napisano 18 październik 2020 - 09:10

@Janczar Dokładnie, też mam takie zdanie. Dobrze, że jeszcze jest możliwość wsparcia w takich sytuacjach

@Janczar No tak koszty są różne, warto sobie użyć kalkulatora do wyliczeń

@Janczar kalkulator działa bardzo fajnie i można łatwo wyliczyć koszty.

@edi osobiście korzystam i jestem bardzo zadowolony.  Szybkie wsparcie dla firmy.

#8 Guest_Edi

Guest_Edi
  • Goście

Napisano 19 październik 2020 - 16:47

@Opal przynajmniej bez problemu można utrzymać płynność finansową, długo czekałeś na pieniądze ?

#9 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 październik 2020 - 17:51

Edi ja słyszałam, że to się czeka dosłownie chwilkę 

#10 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 21 październik 2020 - 17:52

Opal ile razy już ci się zdarzyło skorzystać z takiej pomocy? Tu nie ma jakby żadnego limitu? 

#11 Malinowskaaa

Malinowskaaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 31 październik 2020 - 15:51

@edi osobiście korzystam i jestem bardzo zadowolony.  Szybkie wsparcie dla firmy.

A z usług jakiej firmy korzystasz? Mógłbyś kogoś polecić, bo sama się zastanawiam nad faktoringiem, ale nie do końca wiem czym się kierować przy wyborze...

@Opal przynajmniej bez problemu można utrzymać płynność finansową, długo czekałeś na pieniądze ?

Według mnie w faktoringu fajne jest właśnie to, że nie obciąża kredytowo firmy tylko finansuje faktury. Wygodna sprawa na aktualne realia.

#12 Guest_Roman

Guest_Roman
  • Goście

Napisano 31 październik 2020 - 22:28

Opal ile razy już ci się zdarzyło skorzystać z takiej pomocy? Tu nie ma jakby żadnego limitu? 

Z takiej pomocy możesz korzystać bez obaw dość regularnie pod warunkiem, że wychodzisz na 0, tzn. oddajesz to co musisz oddać zgodnie z umową.

A z usług jakiej firmy korzystasz? Mógłbyś kogoś polecić, bo sama się zastanawiam nad faktoringiem, ale nie do końca wiem czym się kierować przy wyborze...

Narodowy Fundusz Gwarancyjny udziela factoringu małym firmom i jest dość dobrze oceniany pod kątem szybkości udostępniania pieniędzy oraz niskich opłat. 

Według mnie w faktoringu fajne jest właśnie to, że nie obciąża kredytowo firmy tylko finansuje faktury. Wygodna sprawa na aktualne realia.

To fakt, nie trzeba go wykazywać w bilansie, nie jest to też długoterminowy temat. Tylko to co najważniejsze, należy być pewnym że otrzymasz opłatę za fakturę na którą bierzesz sobie taki factoring. 

#13 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 04 listopad 2020 - 16:53

No wygodne to jest na pewno. Istnieje jakiś limit? Np. faktury, która wynosi tyle i tyle już nie są w stanie opłacić? Jeśli tak to ile on wynosi? 

Z takiej pomocy możesz korzystać bez obaw dość regularnie pod warunkiem, że wychodzisz na 0, tzn. oddajesz to co musisz oddać zgodnie z umową.

Narodowy Fundusz Gwarancyjny udziela factoringu małym firmom i jest dość dobrze oceniany pod kątem szybkości udostępniania pieniędzy oraz niskich opłat. 

To fakt, nie trzeba go wykazywać w bilansie, nie jest to też długoterminowy temat. Tylko to co najważniejsze, należy być pewnym że otrzymasz opłatę za fakturę na którą bierzesz sobie taki factoring. 

Oddajesz tyle samo czy z jakimś procentem? Bo jeśli to by wychodziło dosłownie na 0 to raczej by się im nie opłacało, nie mieliby z tego żadnego zysku. 

#14 Guest_Roman

Guest_Roman
  • Goście

Napisano 08 listopad 2020 - 19:11

No wygodne to jest na pewno. Istnieje jakiś limit? Np. faktury, która wynosi tyle i tyle już nie są w stanie opłacić? Jeśli tak to ile on wynosi? 

W przypadku Narodowego Funduszu Gwarancyjnego limitem maksymalnym, dla udzielanego factoringu, może być 100 tys pln więc bardzo dużo pieniędzy jak za jedną fakturę, przy uwzględnieniu, że jednak NFG nastawia się przede wszystkim na sektor firm MŚP.

Oddajesz tyle samo czy z jakimś procentem? Bo jeśli to by wychodziło dosłownie na 0 to raczej by się im nie opłacało, nie mieliby z tego żadnego zysku. 

Czytanie ze zrozumieniem... Tak jak już napisałem, to Ty jako osoba biorąca factoring musisz wychodzić na 0, tzn. oddajesz to co musisz oddać zgodnie z umową.

#15 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 10 listopad 2020 - 19:22

W przypadku Narodowego Funduszu Gwarancyjnego limitem maksymalnym, dla udzielanego factoringu, może być 100 tys pln więc bardzo dużo pieniędzy jak za jedną fakturę, przy uwzględnieniu, że jednak NFG nastawia się przede wszystkim na sektor firm MŚP.

No jak za jedną fakturę to faktycznie sporo pieniędzy, także fajnie, że dają aż taki limit 

Czytanie ze zrozumieniem... Tak jak już napisałem, to Ty jako osoba biorąca factoring musisz wychodzić na 0, tzn. oddajesz to co musisz oddać zgodnie z umową.

To trochę niewyobrażalne, że oddajesz dokładnie tyle samo! Gdzie tutaj jest haczyk? 

#16 Guest_Roman

Guest_Roman
  • Goście

Napisano 15 listopad 2020 - 11:04

No jak za jedną fakturę to faktycznie sporo pieniędzy, także fajnie, że dają aż taki limit 

Jeżeli potrzebuje ktoś takiej gotówki to fajnie, tylko potem trzeba oddać też jakiś ustalony procent od tej sumy i wtedy trzeba postawić sobie pytanie jak bardzo potrzebuję aż tak dużego factoringu.

To trochę niewyobrażalne, że oddajesz dokładnie tyle samo! Gdzie tutaj jest haczyk? 

Powtarzam KOLEJNY RAZ! To Ty jako osoba która korzysta musisz wszystko oddać i zapłacić prowizje związaną z zawartą umowa factoringową !!!

#17 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 19 listopad 2020 - 23:12

A może zamiast faktoringu lepiej kredyt obrotowy? Ja się na takie rozwiązanie zdecydowałem i to była dobra decyzja. Ale oczywiście jest to kwestia to przeanalizowania. Najlepiej byłoby pogadać na ten temat z doradcami finansowymi i polecam https://www.boldinvest.pl/kontakt . Nie znam ludzie lepiej ogarniętych w sprawach finansowania dla firm, oni są zdecydowanie najlepsi

#18 jurek.koler

jurek.koler

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2020 - 10:07

Faktoring jest bardzo dobrym narzędziem dla przedsiębiorcy zwłaszcza dla Tych, którzy potrzebują szybkiego uwolnienia środków finansowych zamrożonych w wystawionych fakturach. Sam skorzystałem z usług firmy http://www.coface.pl/ dla mojego biznesu i odczułem bardzo pozytywną zmianę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych