Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ważne zmiany w prawie budowlanym w 2020 r.

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102836 postów

Napisano 27 grudzień 2019 - 14:22

W 2020 r. wejdą w życie ważne zmiany w prawie budowlanym. Będą dotyczyły: legalizacji samowoli budowlanej, uproszczenia projektu budowlanego, zmniejszenia liczby dokumentów składanych przy budowie, podłączenia nowych inwestycji do sieci ciepłowniczej, wprowadzenia terminu na stwierdzenie nieważności decyzji pozwolenia na budowę i decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, braku pozwolenia na budowę dla biletomatów, wpłatomatów, paczkomatów, wzmocnienia bezpieczeństwa pożarowego.

Powrót do artykułu: Ważne zmiany w prawie budowlanym w 2020 r.

#2 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2019 - 14:22

Czy ktoś mi pomoże. Chce postawić budynek rekreacji indywidualnej czy letniskowy do35m2. Czy będą jakieś zmiany korzystniejsze dla budujących. Jak i czy wiemy coś o budynkach gospodarczych głównie czy zwiększy się rozpiętość z 4.80 np na 5m itd. Z góry dziękuję za informację

#3 Guest_Wiedzmin

Guest_Wiedzmin
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2019 - 14:25

Jak zapieje 3 kur to strzyga zamieni sie w ksiezniczke

#4 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 14:36

Gdzie jest napisane w prawie budowlanym, że instalacje gazu na zewnątrz i wewnątrz budynku są zwolnione z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę. Mowa jest tylko o sieciach i przyłączach a nie o instalacjach w budynku.

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 15:20

Gdzie jest napisane w prawie budowlanym, że instalacje gazu na zewnątrz i wewnątrz budynku są zwolnione z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę. Mowa jest tylko o sieciach i przyłączach a nie o instalacjach w budynku.

Obecnie instalacje gazowe wewnątrz i na zewnątrz budynku wymagają pozwolenia na budowę*.

W artykule czytamy, że mają być z tego zwolnione, ale tylko w zakresie UŻYTKOWANYCH budynków. Należy zatem rozumieć, że w nowo wznoszonych budynkach pozwolenie będzie nadal wymagane. No chyba, że coś autorzy artykułu pokręcili.

*- nie dotyczy instalacji zbiornikowych na gaz płynny z pojedynczym zbiornikiem o poj. do 7m3 zasilających instalacje w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych - na to wymagane jest zgłoszenie.

#6 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2020 - 09:53

A co z wiatrakami? Na mojej działce jeszcze 10 lat wstecz mogłem budować co chcę . Dzisiaj wiatrak o wysokości 140m jest oddalony o 1370m . Zezwolenia nie dostanę , bo o 30 m stoi za blisko . Moja działka dzisiaj jest nic nie warta ,mogę ją użytkować jako pastwisko .Kto mi zapłaci za utratę możliwości zabudowy ? Kupię inną jak będę miał pieniądze i znowu jakiś baran zezwoli na postawienie wiatraka . To jest chore .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych