Skocz do zawartości

Księgowanie pominiętej faktury sprzedaży

pominięta faktura sprzedaży korekta podatku dochodowego księgowanie

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2019 - 00:14

Obecnie księguję grudzień. Sprawdzając wszystkie dokumenty od początku roku, zauważyłam, iż nie zaksięgowałam faktury sprzedaży z kwietnia. Wiem, że muszę skorygować deklarację VAT-7 i należny podatek. Powinnam również obliczyć ponownie składkę na podatek dochodowy. Próbowałam zaksięgować tę fakturę, wpisując, iż data sprzedaży to 10 kwietnia, data wystawienia też 10 kwietnia, a za datę księgowania przyjęłam dzień dzisiejszy. Doksięgowałam do  zamkniętego miesiąca kwietnia. I o ile prawidłowo wylicza mi korektę deklaracji VAT 7 i należny podatek za kwiecień, o tyle nie ujmuje mi program tej faktury w przychodach miesiąca kwietnia, tylko w miesiącu grudniu. Jak zmienię datę księgowania na 10 kwietnia, to ujmuje, ale jednocześnie zmienia numerację w księdze podatkowej przychodów i rozchodów, co w mojej ocenie jest błędne. Poza tym przekazałam listę płac do Urzędu pracy i nie mogę zmienić już teraz numerów na dokumentach w okresie od kwietnia do grudnia. Proszę o pomoc, jak prawidłowo wykazać to w programie, i tym samym przyjąć, iż naliczona w ten sposób zaliczka na podatek dochodowy będzie właściwa.      

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pominięta faktura sprzedaży, korekta podatku dochodowego, księgowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych