Skocz do zawartości

Odprawa emerytalna na przełomie roku a rozwiązanie księgowe

odprawa emerytalna księgowanie przełom roku

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Miuriel

Guest_Miuriel
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2019 - 12:02

Witam,

w sierpniu 2019 roku pracownik złożył wypowiedzenie za porozumieniem stron, formując przyczynę wypowiedzenia jako "powody osobiste". Z nieoficjalnych źródeł wiem, że pracownik przeszedł na emeryturę nie informując zakładu pracy o tym. Z nieoficjalnych źródeł także wiem, że pracownik planuje zaświadczenie o emeryturze przynieść 31.12.2019, tak aby odprawa została wypłacona w 2020 roku aby pracownik mógł uniknąć przekroczenia progu podatkowego (odprawa będzie znacznej wysokości). Z drugiej strony kierownictwo firmy kładzie nacisk aby zakwalifikować koszty tej odprawy jeszcze w roku 2019. W jaki sposób wypłacić i rozliczyć tę odprawę żeby pracownik był zadowolony i kierownictwo? Czy jest to w ogóle możliwe? 

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20915 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 grudzień 2019 - 12:08

Wszystko wiesz "z nieoficjalnych źródeł" a już chcesz kombinować?
Poczekaj, będziesz mieć "papier" to będziesz się zastanawiać, a teraz o czym tu dywagować.

#3 Guest_Miuriel

Guest_Miuriel
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2019 - 12:24

Wszystko wiesz "z nieoficjalnych źródeł" a już chcesz kombinować?
Poczekaj, będziesz mieć "papier" to będziesz się zastanawiać, a teraz o czym tu dywagować.

Wiem od samego zainteresowanego pracownika, To były prezes i zawsze było tak, że jak mówił tak robił. Poza tym kierownictwo kładzie nacisk na podjęcie decyzji odnośnie kwalifikacji kosztów już teraz, bo nie ukrywam, że od tej odprawy będzie zależał tegoroczny zysk lub strata. 

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20915 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 12:34

Koszty to możesz zakwalifikować kiedasz podstawę,a teraz to chyba już wiesz, że to będzie nowy rok.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20915 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 12:35

Kiedy masz*

#6 Guest_Miuriel

Guest_Miuriel
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2019 - 12:50

Koszty to możesz zakwalifikować kiedasz podstawę,a teraz to chyba już wiesz, że to będzie nowy rok.

Rozumiem, dziękuję. Kierownictwo liczyło, że może jest jakiś złoty środek ( o którym nie wiem) dzięki, któremu można będzie wypłacić odprawę w styczniu a koszty zakwalifikować do starego roku, będę mogła się podeprzeć forum, że nie tylko ja uważam, że jest to niemożliwe. 

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20915 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 12:55

No moim zdaniem nie ma opcji zakwalifikować koszt do starego roku, skoro nie masz podstawy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odprawa emerytalna, księgowanie, przełom roku

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych