Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrócony czas pracy w Wigilię a odbiór nadgodzin

Czas pracy w wigilię nadgodziny

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 dzalexandra

dzalexandra

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 07:45

Pracuję podstawowym systemie czasu pracy.

Normalnie nasza firma pracuje od 8 do 16.

W Wigilię pracujemy do do 12:00.

Czy mogę zatem odebrać czas wolny za nadgodziny w wymiarze 4h czy powinnam rozliczyć w tym dniu 8h?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2019 - 09:38

Skoro ktoś odgórnie ustalił w firmie, że pracujecie do 12.00 to czemu chcesz zabierać pracownikom czas wolny za nadgodziny?

#3 dzalexandra

dzalexandra

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 10:13

Skoro ktoś odgórnie ustalił w firmie, że pracujecie do 12.00 to czemu chcesz zabierać pracownikom czas wolny za nadgodziny?

to mnie pracodawca nie pozwala rozliczyć 4h, tylko 8h tłumacząc, że skrócony czas pracy to jest przywilej tych, którzy do pracy przyszli (formalnie do pensji zaliczone jest pełne 8h).

W momencie kiedy chcę urlop lub rozliczenie nadgodzin to liczy mi się całe 8h (=1 pełny dzień urlopu).

Stąd moje wątpliwości, czy jest to poprawnie rozliczane i czy żądanie pracodawcy jest zasadne.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2019 - 14:09

to mnie pracodawca nie pozwala rozliczyć 4h, tylko 8h tłumacząc, że skrócony czas pracy to jest przywilej tych, którzy do pracy przyszli (formalnie do pensji zaliczone jest pełne 8h).

W momencie kiedy chcę urlop lub rozliczenie nadgodzin to liczy mi się całe 8h (=1 pełny dzień urlopu).

Stąd moje wątpliwości, czy jest to poprawnie rozliczane i czy żądanie pracodawcy jest zasadne.

Uważam, że tak. Skoro pracujecie dziennie po 8h to tyle musisz zabrać z nadgodzin bądź urlopu.

To, że inni zostaną wypuszczeni do domu szybciej nie ma tutaj dla mnie znaczenia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Czas pracy w wigilię, nadgodziny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych