Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uprawnienia niepełnosprawnego pracownika


wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 516365 postów

Napisano 16 grudzień 2019 - 11:40

Osoby niepełnosprawne należą do grupy pracowników szczególnie chronionych przepisami prawa. Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne mogą czerpać z tego tytułu wiele korzyści, jednak zatrudnianie osób niepełnosprawnych rodzi również szereg obowiązków wobec niepełnosprawnych podwładnych. Pracodawca musi pamiętać o dodatkowych uprawnieniach pracowniczych tych osób.

Powrót do artykułu: Uprawnienia niepełnosprawnego pracownika

#2 Guest_Niepełnosprawna

Guest_Niepełnosprawna
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2019 - 11:40

Ustawę o ilości godzin pracy niepelnosprawnych niweluje zakład pracy z lekarzem medycyny pracy.Zmuszajac pracownika jak i lekarza do podpisania i odpowiedniego wniosku i w którym lekarz jest zmuszony do odpowiedniego skreslenia jednego słówka tj ,, Moze/Nie może pracować w wymiarze czasowym przekraczającym 7 godzin na dobę i 40 tygodniowo " .W tym wypadku musi skreślić,, Może " aby pracownik niepełnosprawny z umiarkowana grupa mógł dalej w takim zakładzie pracować. Zwracam uwagę iż jest to zakład pracy chronionej. Gdzie jest ustawa, rzekome prawo,które może podważyć ( pod przymusem ) lekarz medycyny pracy ?

#3 Guest_Znam to.

Guest_Znam to.
  • Goście

Napisano 24 luty 2020 - 16:13

Niestety dokładnie tak to wygląda w praktyce, jak napisała przedmówczyni. Osoby niepełnosprawne otrzymują do podpisu "swoją" prośbę skierowaną do zakładu pracy o wyrażenie zgody na pracę 8h dziennie, a później grzecznie idą do lekarza medycyny pracy i okazują swoją chęć do pracy dłużej niż ustawa przewiduje. Za przepracowaną codziennie ósmą godzinę, wynagrodzenia dodatkowego oczywiście nie dostają.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych