Skocz do zawartości


Umowa zlecenie - wypowiedzenie


wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 10:37

Dzień dobry!

Mam pytanie. Z dniem wczorajszym dostałam wypowiedzenie umowy (redukcja etatów) z okresem wypowiedzenia 7 dni. Czy mam rozumieć, że powinnam te 7 dni jeszcze przepracować wg grafiku? Kierowniczka powiedziała, że mam już nie przychodzić do pracy.

To moja pierwsza umowa, dlatego nie mam wiedzy w tym temacie.

Dziękuję za pomoc,

Marta#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 11:24

Umowa-zlecenie jest zawierana na wykonanie określonej pracy i przez określona liczbę godzin. Przeczytaj jakie zapisy masz w umowie. #3 Guest_Andżelina

Guest_Andżelina
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 11:25

Umowa zlecenie, to nie umowa o pracę. Rozwiązuje się z dniem wskazanym na wypowiedzeniu. Skoro firma nie potrzebuje  usług zleceniobiorcy i powiedziano Pani, że ma Pani nie przychodzić, to nie widzę powodu, żeby Pani jeszcze przychodziła.#4 Guest_Andżelina

Guest_Andżelina
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 11:28

Umowa-zlecenie jest zawierana na wykonanie określonej pracy i przez określona liczbę godzin. Przeczytaj jakie zapisy masz w umowie. 

Jeśli umowa jest zawarta ze stawką godzinową, to może nie określać liczby godzin do przepracowania. Wynagrodzenie jest za ilość faktycznie przepracowanych godzin. Jeśli firma nie ma pracy do wykonania, to zleceniobiorca nie otrzymuje wynagrodzenia.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych