Skocz do zawartości


potrącenie komornicze


wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 08:54

Chyba zgłupiałam tak z końcem roku, więc proszę o pomoc.

 

Pracownik otrzymał  pensję brutto 2900,00 i nagrodę 2100,00

Ma zajęcie komornicze (nie alimenty)

Ile mogę potrącić ?



#2 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8768 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 20:43

art 87 Kp

§ 5. Nagroda z zakładowego funduszu nagród, dodatkowe wynagrodzenie roczne oraz należności przysługujące pracownikom z tytułu udziału w zysku lub w nadwyżce bilansowej podlegają egzekucji na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych do pełnej wysokości.



#3 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19532 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 grudzień 2019 - 21:23

art 87 Kp
§ 5. Nagroda z zakładowego funduszu nagród, dodatkowe wynagrodzenie roczne oraz należności przysługujące pracownikom z tytułu udziału w zysku lub w nadwyżce bilansowej podlegają egzekucji na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych do pełnej wysokości.

Ona pyta o " nie alimenty" :)

#4 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2019 - 15:55

tak, chodzi mi o potrącenie niealimentacyjne. 

powiedzmy pensja + nagroda lub pensja + trzynastka

 

zakładając że pensja 2900 i nagroda lub trzynastka 2100

 

to razem daje 5000,00 i moge potrącić do wysokości minimalnego, czyli nadwyżke nad 2250, czy tylko 50% , czyli 2500?



#5 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8768 postów

Napisano 15 grudzień 2019 - 20:16

:) :)

 

max 50% netto,nie więcej niż kwota wolna





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy