Skocz do zawartości

Zdjęcie

Split payment – konsekwencja dla podatników

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102827 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 08:39

Split payment, czyli system podzielonych płatności, ma zostać wprowadzony do ustawy o VAT od 2018 r. MF przygotowało projekt ustawy zmieniającej ustawę o VAT, który jest obecnie na etapie konsultacji społecznych. Wynika z niego, że system ten będzie dobrowolny i skorzystanie z niego będzie zależało od kupującego. Nabywca towarów i usług będzie mógł rozdzielić płatność za fakturę na dwa rachunki bankowe: kwotę netto na rachunek sprzedawcy, kwotę podatku na specjalny rachunek VAT sprzedawcy. Ustawodawca przygotował zachęty finansowe, aby podatnicy korzystali z tego systemu.

Powrót do artykułu: Split payment – konsekwencja dla podatników

#2 Guest_User

Guest_User
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 08:39

Do nowych obowiązków musza dostosować się nie tylko przedsiębiorcy, ale także producenci oprogramowania. Przetestuj za darmo jak Firmao program CRM/ERP (firmao.pl/oferty) już dostosował się do split payment.

#3 graza_85

graza_85

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 14:19

Dokładnie. Dobry producent, który proponuje niezawodne oprogramowanie właśnie m.in. w zakresie dostosowywania programów do zmian w prawie i na bieżąco wprowadza aktualizacje to Pakiet Przedsiębiorcy Fineco Sofware. Zmiana dotycząca Split payment działa w programie bez zarzutu od momentu obowiązywania przepisu. Wrzucam link dla potwierdzenia...https://www.pakietpr....pl/faktura-vat

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych