Skocz do zawartości


Umowa zlecenie ucznia - sklep całodobowy

zlecenie uczeń

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Malwina

Guest_Malwina
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 02:30

Witam,

córka uczy się w LO dla dorosłych /zaocznie/ i podpisała umowę zlecenia w sklepie całodobowym. W umowie jest wpisany okres wypowiedzenia 30 dni, umowa zawarta na czas..nieokreślony. Córka chce wypowiedzieć tą umowę, ponieważ nie może mieć wpływu na ustalanie tzw. grafiku , co koliduje również z jej obecnością w szkole /szef nie chce słyszeć o zmianach../ Co więcej, czas pracy to 12 godzin /nie ma tego na umowie/ i od momentu podpisania umowy z 30.11 - bez jej wiedzy wrzucono jej na cały miesiąc zmiany NOCNE..między 18 a 6...co drugi weekend ma zajęcia w szkole od 8, więc po nocnej zmianie 12-godzinnej ma do rozpoczęcia zajęć ..2 godziny... Po 2-ch tygodniach pracy na noce rozchorowała się i jej /uprzedzona wcześniej/ nieobecność spotkała się z próbą wymuszenia jednak przyjścia do "pracy".../ szef powiedział, ze nie ma opcji chorowania...córka miała ze zmęczenia krwotok z nosa na jednej zmianie, teraz doszły inne objawy.../

W umowie ma zapis o "ustalaniu grafiku przez szefa i kierownictwo sklepu na miesiąc następny do 20-go/ jednak nikt z nią tego nie uzgadnia, a próba zmiany dni "pracy" spotyka się z ostrą reakcją i telefonami wszystkich możliwych osób oraz  szantażem...

Czy niemożność dopasowania między zleceniobiorcą a zleceniodawcą sposobu wykonania zlecenia można uznać za ważny powód do wypowiedzenia natychmiastowo umowy?

 

Pomijam fakt, iż ta umowa w praktyce ma wszelkie cechy umowy o pracę -praca w sklepie właściciela, w dniach i godzinach przez niego narzuconych, obsługa klientów, obsługa kasy, przyjmowanie dostaw etc.

 

Proszę o poradę, sprawa pilna...dziękuję#2 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13602 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 styczeń 2020 - 21:06

Sugeruję udanie się do PIP celem zachęcenia inspektora do kontroli tej firmy. A potem pewnie podanie zleceniodawcy do sądu o ustalenie właściwego rodzaju tej umowy /stosunku pracy/.

Bo faktycznie to co napisałaś wskazuje na cechy umowy o pracę, a nie zlecenia.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zlecenie, uczeń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych