Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wykaz podatników VAT - sankcje od 2020 roku


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198260 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 13:48

Wątpliwości dotyczące funkcjonowania wykazu podatników VAT (tzw. białej listy), sankcji jakie od 2020 roku będą grozić za zapłatę na konto bankowe, którego nie ma w tym wykazie - wyjaśnia Zbigniew Makowski, zastępca dyrektora Departamentu Podatku od Towarów i Usług w Ministerstwie Finansów w rozmowie z DGP.

Powrót do artykułu: Wykaz podatników VAT - sankcje od 2020 roku

#2 Guest_User

Guest_User
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 13:48

Do nowych obowiązków muszą dostosować się nie tylko przedsiębiorcy, ale także producenci oprogramowania. Sprawdź jak system Firmao CRM (firmao.pl/oferty) jest w stanie sam weryfikować czy numer Twojego kontrahenta zgadza się z białą listą.

#3 Guest_Dariusz

Guest_Dariusz
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 15:36

Nikt nie wspomina o faktoringu. A to poważny problem. Konto faktora nie może być wpisane na białą listę bo nie należy do przedsiębiorcy który korzysta z faktoringu i na swojej fakturze jest zobowiązany podawać konto faktora, czyli banku lub innej instytucji finansowej. Ciekawe że do dziś nikt się tym nie zajął. A sprawa dotyczy ogromnej rzeszy przedsiębiorców korzystających z tego instrumentu finansowania transakcji z odroczonym terminem płatności. Ja osobiście już się z tym problemem mierze od dwóch miesięcy.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 09:16

Co z wirtualnymi rachunkami bankowymi , np. cesyjnymi? Bank nie zgłasza ich do us a firma musi płacić na ten rachunek

#5 Guest_K.Olczak

Guest_K.Olczak
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2019 - 13:01

Do nowych obowiązków muszą dostosować się nie tylko przedsiębiorcy, ale także producenci oprogramowania. Przetestuj za darmo jak system Firmao CRM/ERP (firmao.pl/register) sam weryfikuje czy numer Twojego kontrahenta zgadza się z białą listą.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych