Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duplikat VAT faktury ONLINE

duplikat faktury faktura online duplikat

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dropsec

dropsec

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 10:44

Witam,

Nie pobrałem z panelu klienta faktury online w miesiącu w którym był okres rozliczenia faktury, a także przez kolejne 2 miesiące. Zorientowałem się po 5 miesiącach, więc poprosiłem o duplikaty do wszystkich faktur z tego okresu. Niestety wystawca faktury odmawia, twierdząc że są one ciągle dostępne w panelu klienta.

No tak, ale są już przedawnione i nie mam możliwości odliczenia faktur w określonym przepisami terminie. 

Czy wystawca może mi odmówić wystawienia faktury na mój wniosek / prośbę ? 

#2 S.Małgorzata

S.Małgorzata

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 12:38

Duplikat faktury stanowi podstawę do zaksięgowania wydatku w przypadku gdy podatnik w ogóle nie otrzymał faktury oryginalnej lub została ona zagubiona w czasie jej wysyłki. W przypadku gdy miałeś fakturę dostępną i zgodnie z zasadami serwisu powinieneś ją pobrać i zaksięgować, ale tego nie zrobiłeś to w takim wypadku duplikat faktury może nie mieć zastosowania. I trzeba by było zaksięgować ten koszt w okresie wstecz. Ja bym Ci proponowała jeszcze zapytać swojego urzędu czy by zaakceptowali taki duplikat w razie czego. 

Tu podsyłam Ci też artykuł o duplikatach: https://poradnikprze...iezacym-okresie

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13601 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 grudzień 2019 - 23:30

Wg mnie wystawca słusznie odmawia wystawienia duplikatu faktury.

Ale przecież nic ci nie przepadło. Podatek VAT możesz odliczyć korygując deklarację i JPK za tamten właściwy miesiąc. A w koszty nawet w grudniu można zaksięgować wydatek z wcześniejszego miesiąca /czy miesięcy/. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: duplikat faktury, faktura online duplikat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych