Skocz do zawartości

2 pilne sprawy zwolnieniowe na umowie zlecenie

umowa zlecenie zus chorobowy

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2019 - 19:21

Witam, nigdzie sie nie moge doczytac jak to do konca wszysko sie oblicza. Jestem zatrudniony na umowie zlecenie dobrowolnie opalacam skladke chorobowa i tu wazne od bodajze 26.03.2019. Czyli w marcu bylem zatrudniony pod sam koniec i przepracowalem 4 dni i zarobilem bardzo malo. Teraz jedno z moich pytan jak wyliczyc ile przysluguje mi za zwolnienie L4, nie liczac tego marca powiedzmy wychodzi mi srednio 3000 netto (zarobki sa zalezne od ilosci wykonanych zlecen w miesiacu) ?. Jakis czas temu wyliczyli mi za 2 dni 140 zł wydaje mi sie cos to przymało - czy marzec tak czy siak liczy sie jako caly miesiac ? Jakis wzor jak to dokladnie wyliczyc ? Cos czytalem ze zwolnienie w takim ukladzie na sobote i niedziele w razie choroby jest tez istote ? mimo ze pracuj pon-piatek ? 

I druga sprawa: mam zaplanowany zabieg i wiem ze po nim bede mial 30 dni zwolnienia, chcialbym powiedziec o tym pracodawcy, zeby mogl sobie kogos zorganizowac na moje miejsce, ale rownie dobrze moja informacja moze zakonczyc sie zwolnieniem z pracy z byle jakiego powodu ? Chcialbym postapic dobrze, ale boje sie wlasnie takiego scenariusza i rozsadniej bedzie powiedziec juz po fakcie, majac wypisane L4?

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi, nie daje mi to spokoju od dobrego tygodnia, musze to wreszcie rozgryzc :P
Pozdrawiam

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13602 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 grudzień 2019 - 20:10

Marzec nie wchodzi do podstawy, bo to niepełny miesiąc. 

Dni sobota-niedziela ujęte w okresie zwolnienia liczą się jako dni zasiłkowe.

A podstawę zasiłku liczy się jako średnią z kwot brutto z pełnych miesięcy sprzed zachorowania i po odjęciu składek społecznych /czyli 13,71%/. I z tego bierze się 80% i potem 1/30 to jest kwota brutto zasiłku za 1 dzień choroby. 

#3 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2019 - 20:31

Witam, dzieki wielkie za odpowiedz!

To wlasciwie wszystko wyjasnia, pytanie mam jeszcze odnosnie miesiac w ktorym bylem na "wakacjach" i przepracowalem tylko 2 tyg, to on tez sie nie wlicza w takim wypadku to wyliczenia kwoty za zwolnienie

Pozdrawiam serdecznie

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13602 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 grudzień 2019 - 21:54

Taki miesiąc wlicza się do podstawy zasiłku.

Marzec nie wchodzi, bo umowa jest od 26 dnia a nie od 1-go.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych