Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak dokładnie sprawdzić samochód przed zakupem?

Jak dokładnie sprawdzić samoc

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 411 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 20:29

Witam

Potrzebuje Waszej porady, a mianowicie jak sprawdzić samochód przed samym zakupem jeśli jest w dużej odległości od naszego miejsca zamieszkania, komu to zlecacie i w jakich cenach się to kształtuje?

#2 ZEpR

ZEpR

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 23:43

Może Dekra?

https://motoryzacja....ra-foto-raport/

#3 Scotlander

Scotlander

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów
  • LokalizacjaInternet

Napisano 09 grudzień 2019 - 16:06

Ile kosztuje takie sprawdzenie? I czy oni jakoś odpowiadają za jakość takiej analizy?

#4 mrowinski

mrowinski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 19:18

Szukanie uzywanego samochodu moze byc niezwykle trudnym zadaniem. Od jakiegos czasu przeciez jest dosytc glosno o roznego rodzaju przekretach zwiazanych z rynkiem wtornym. Trudno sie tutaj doszukiwac winy po jednej ze stron bo kupujacy potrafia byc dosc mocno wybredni. Moim zdaniem to graniczy z cudem, znalesc sredniej klasy samochod z przebiegiem ponizej 200 tysiecy kilomterow z rocznika ponizej 2010. To wszystko prowadzi do roznych patologicznych sytuacji. To juz o wiele korzystniej byloby kupic cos mniejszego i tanszego w eskploatacji jak chociazby Renault Clio - https://www.renault....-nowe/clio.htmlw jakims kredycie.

#5 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 259 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 18:08

Ja natomiast uważam, że warto zwrócić uwagę na ofertę https://www.autotesto.pl/ ponieważ z ich pomocą na pewno będzie Wam dużo łatwiej jeśli chodzi o dokładne sprawdzenie samochodu przed zakupem i do tego nawet jeśli znajduje się bardzo daleko od naszego miejsca zamieszkania, ponieważ mają swoich specjalistów na terenie całego kraju którzy w 1-2 dni będą w stanie go bardzo dokładnie obejrzeć :)

#6 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 411 postów

Napisano 20 grudzień 2019 - 16:05

:)

#7 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 249 postów

Napisano 20 grudzień 2019 - 16:09

Jestem podobnego zdania co poprzednik, jeśli nie jesteś znawcą tematu motoryzacji i potrzebujesz konkretnej pomocy to jestem zdecydowanie za! Robią to na co dzień w Autotesto i doskonale wiedzą na co trzeba zwrócić uwagę oraz przygotują Ci konkretny raport czy warto na niego postawić i na czym można jeszcze ponegocjować cenę. 

#8 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 276 postów

Napisano 20 grudzień 2019 - 16:49

Ciekawa opcja i słyszałem o tym od mojego znajomego, bo również korzystał kilka miesięcy temu jak kupował nowego busa do firmy i także ich polecał. Podobno działają sprawnie i do tego bardzo dokładnie, więc też wolałbym pójść w tym kierunku niż marnować czas i energię samodzielnie tym bardziej że sam nie do końca się znam. 

#9 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 411 postów

Napisano 20 grudzień 2019 - 17:30

W takim razie bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi i chyba także skorzystam, jednak jeszcze trochę sprawdzę na ich stronie jak to działa oraz w jakich cenach są pakiety. 

#10 rei

rei

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 28 grudzień 2019 - 20:13

Ja myślę, że najpierw trzeba przeglądnąć sobie dokładnie ogłoszenia motoryzacja , każdy pojazd dokładnie przeanalizować sobie. Sprawdzić co piszą w opisie - jaka jest ich specyfika, parametry, czy są jakieś uszkodzenia. A ja już coś naprawdę nam wpadnie w oko możemy zabrać ze sobą mechanika i on wraz z nami dokona konkretnych oględzin. Wtedy będziecie mieć największą pewność co do danego pojazdu.

#11 Salvatore Conte

Salvatore Conte

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 13:52

Warto do tego wykorzystać stację diagnostyczną. Przed obejrzeniem pojazdu warto też jednak zorientować się, z jakimi na ogół usterkami w samochodach można się spotkać https://www.kataliza...ego/#more-72435.

^_^

#12 Scotlander

Scotlander

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów
  • LokalizacjaInternet

Napisano 22 styczeń 2020 - 13:56

Katalizator to nie jest tanie usterka do naprawy. Na częściach nie ma co oszczędzać

#13 stalowiec23

stalowiec23

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 14 luty 2020 - 05:36

Witam

Potrzebuje Waszej porady, a mianowicie jak sprawdzić samochód przed samym zakupem jeśli jest w dużej odległości od naszego miejsca zamieszkania, komu to zlecacie i w jakich cenach się to kształtuje?

Początkowo sprawdzasz VIN. Jak wszystko jest w porządku, to następnie radzę zabrać auto na gruntowny przegląd do mechanika. Niestety większości rzeczy nie da się sprawdzić gołym okiem, czy podczas jazdy próbnej. Na samochodach trochę się znam, a mimo to przed zakupem zawsze zawożę do mojego mechanika http://www.nissan.dyszkiewicz.pl/ Sprawdzają wszystkie marki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych