Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zameldowanie partnera na zadłużonym mieszkaniu socjalnym

1 odpowiedź w tym temacie

#1 EwaK123

EwaK123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 15:26

Więc sytuacja trochę zawiła ale liczę na pomoc.Partner posiada mieszkanie socjalne, które ma aż 15m2. W wyniku nagłej sytuacji rodzinnej musiałam wprowadzić się do niego na ten maleńki metraż z dwójka dzieci. Mieszkanie jest zadłużone na około 5tysiecy. Oczywiście zaczęliśmy spłacać dług razem z bieżącym czynszem. Pierwsze pytanie brzmi następująco: czy pomimo zadłużenia partner ma możliwość zameldować mnie i dzieci tymczasowo w mieszkaniu? Następnie, czy jeżeli partner zamelduje nas w tym mieszkaniu to możemy ubiegać się o zamianę mieszkania na większe, w związku ze zwiększeniem liczby osób na tak małym lokalu z naciskiem na dwójkę małych dzieci, pomimo zadłużenia, które jak wspominałam zaczęliśmy spłacać? Dodam, że umowa na m)eszkanie już nie obowiazuje, a do czynszu został doliczony koszt tak zwanego odszkodowania bodajże w wysokości 60zl w zwiazku z zamieszkiwaniem lokalu bez umowy

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19551 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 grudzień 2019 - 16:26

1.To tzw. bezumowne korzystanie z lokalu, zatem bezprawne
2.Lokal socjalny przysługuje osobie, po spełnieniu określonych warunków a nie dlatego, że ktoś się wprowadza, o meldunku decyduje właściciel, czyli gmina bądź miasto, a nie ten, kto lokal użytkuje

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych