Skocz do zawartości


Zdjęcie

Emerytury stażowe - pomysł Prezydenta RP


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 672216 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 13:58

Emerytury stażowe to pomysł zaproponowany przez Prezydenta RP. Byłyby to emerytury wcześniejsze otrzymywane po 35 latach pracy kobiet i 40 latach pracy mężczyzn.

Powrót do artykułu: Emerytury stażowe - pomysł Prezydenta RP

#2 Guest_Marian

Guest_Marian
 • Goście

Napisano 06 grudzień 2019 - 13:58

Ciekawe myślenie, że człowiek 60 letni z 44 latami pracy będzie młodym emerytem. Jeszcze w latach 90-tych to był normalny wiek emerytalny. Zarżnąć chcą ludzi już steranych pracą, chorych i wyczerpanych, którzy marzą by już odpocząć. Jak to nie będzie komu pracować? To gdzie są młodsi obywatele tego kraju?

#3 Guest_Maria

Guest_Maria
 • Goście

Napisano 06 grudzień 2019 - 19:04

Zgadzam się jestem kobietą i mam 56 lat.Przepracowalam ciężko już 40 lat,jestem poważnie chora,starałam się o rentę ale ZUS mnie cudownie ozdowil i muszę mimo że się nie nadaje wrócić do ciężkiej harówki.
Myślę, że jak jeszcze popracuję rok to po prostu moje kości i stawy się rozsypią i dzieci będą miały kłopot,a że syna dobrze wychowałam to będzie się mną opiekował (będzie zmeczony i tym samym mniej wydajny w pracy). Ludzie myślcie trochę ile lat można ciężko fizycznie pracować.
Co z tego że wydluzycie wiek jak i tak ludzie młodzi siedzą na bezrobotnym,a pracują na czarno , dajcie miejsca do pracy dla nich właśnie i jakiś przymus do tej pracy ,a nie nas starszych spracowanych i chorych zmuszacie pracować prawie do końca życia,co za głupoty opowiadacie, że ludzie żyją dłużej wystarczy przejść się obojętnie po którym cmentarzu i tam jest widać jaka jest średnia wieku życia.
Pozdrawiam wszystkich chorych i pracujących mimo braku sił.

#4 Guest_felicja

Guest_felicja
 • Goście

Napisano 07 grudzień 2019 - 16:15

Też mi się wydaje ze to dobry pomysł. Są faktycznie osoby,które pracują od najmłodszych swoich lat i to niejednokrotnie ciężko.Więc jeśli człowiek dochodzący do 60 tki ma faktycznie ponad 40 lat pracy to czemu nie. Tym bardziej że z pewnością ma sporo uzbieranych składek do emerytury przez te wszystkie lata. Co innego gdy się pracowało krócej. Teraz młode pokolenie ma trochę lepiej bo moze odkładać dodatkowo w ppk od samego początku ,ja będę odkładała ok 15 lat ale zawsze to jest coś.Trochę ta moja emerytura będzie dzieki temu programowi wyższa.

#5 Guest_jozek wypalony

Guest_jozek wypalony
 • Goście

Napisano 08 grudzień 2019 - 09:51

Emerytury stazowe należa sie ludziom po ciezkiej pracy często ponad 40 ,lat.Policja dostala juz po 25 latach i maja ja ludzie 40 letni a my dalej mamy harować - mamy miec alternatywe najbrdziej schorowani odchodza a reszta która chce dalej pracować może zostać.Mamy dośc składek w moim przypadku po 43 latach w ZUS na swoja emeryture sta żową. Konstytucja jest jedna dla wszystkich i niech nas rząd nie porzekonuje.odpowiednio zagłosujemy na prezydenta jak ten nie uchwali stazowych przed wyborami bo drugi raz juz mu nie zaufamy.

#6 Guest_Wachmistrz

Guest_Wachmistrz
 • Goście

Napisano 08 grudzień 2019 - 14:50

1. "Wysokość emerytury to wypadkowa wysokości wynagrodzenia, przepracowanych lat i przewidywanej długości życia na emeryturze." w jakim kraju tak liczą bo przecież nie w Polsce ! 2. "według prognozy ludności do 2050 roku opracowanej przez GUS długość życia kobiet wzrośnie w tym czasie o 5–6 lat, a mężczyzn o około 8 lat." - ponieważ powietrze jest coraz bardziej czyste, jedzenie zdrowsze, a służba zdrowia w Polsce najlepsza na świecie!!! 3. Mam pracować dłużej po to aby kolejny rząd zmienił (jak to miało już miejsce) ilość lat "na dożycie" i cały mój wysiłek pójdzie w zlew !!! Ponieważ ciągle "jest grzebane" w systemie emerytalnym ! - nie mam już zupełnie zaufania do tego państwa !

#7 Guest_niepartyjny42plus stażu

Guest_niepartyjny42plus stażu
 • Goście

Napisano 09 grudzień 2019 - 15:37

dla młokosów brak PIT, dodatkowo PPK a dla starych z 40 i większym stażem wielkie 00000 (zero) i głupawy uśmieszek pracodawcy jaka podwyżka ,gdzie cię przyjmą stary dziadu i tak już od wielu lat nami poniewierają- żadnego szacunku dla starej gwardii to nie wojsko ani legion rzymski czy Japonia, gdzie starych pracowników się dobrze wynagradza i szanuje, a nie pseułdopolski kapitalizm w najgorszej formie do tego upolityczniony,

#8 Guest_scharowana

Guest_scharowana
 • Goście

Napisano 08 styczeń 2020 - 15:02

Skoro 43,8% nie pracuje to żyją z OPS-u tak ich państwo nauczyło, a kobiety po 35 latach pracy i wychowaniu w tym czasie 2 lub 3 dzieci mają charować na te 4+ do śmierci bo niższa emerytura niż tych darmozjadów. No brawo POLSKIE PRAWO PIS B R A W O

#9 Guest_Biedny emeryt

Guest_Biedny emeryt
 • Goście

Napisano 04 kwiecień 2020 - 20:16

Co za bzdury piszą nie chciej emerytury po 40 latach bo będziesz miał mało .Ja odpowiadam nigdy nie widziałem pieniędzy zawsze pracowałem za przysłowiową łyžkę zupy .Jak się nie dorobiłem przez 42 lata to napewno już się nie dorobię .Piękna starośč już była jak wprowadzali 2 i 3 filat zabezpieczenie na piękną starošć potem to okradli.Dwòch kolegøw z pracy już dostali odprawę pośmiertną .A korzystają tylko ci co idą na emeryturě po 15 latach bez grosza uskładanego w zusie 50 lat na emeryturze oni nie mają mało i ci co nie przepracowali ani 1go dnia. Jak czytam mądrości obłudnikøw to mnie mdli .Jeśli w obecnym rządzie jest chociaż odrobinę sprawiedliwości to wprowadzą wreszcie emerytury stażowe .Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych