Skocz do zawartości

Zdjęcie

Emerytury stażowe - pomysł Prezydenta RP

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671967 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 13:58

Emerytury stażowe to pomysł zaproponowany przez Prezydenta RP. Byłyby to emerytury wcześniejsze otrzymywane po 35 latach pracy kobiet i 40 latach pracy mężczyzn.

Powrót do artykułu: Emerytury stażowe - pomysł Prezydenta RP

#2 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2019 - 13:58

Ciekawe myślenie, że człowiek 60 letni z 44 latami pracy będzie młodym emerytem. Jeszcze w latach 90-tych to był normalny wiek emerytalny. Zarżnąć chcą ludzi już steranych pracą, chorych i wyczerpanych, którzy marzą by już odpocząć. Jak to nie będzie komu pracować? To gdzie są młodsi obywatele tego kraju?

#3 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2019 - 19:04

Zgadzam się jestem kobietą i mam 56 lat.Przepracowalam ciężko już 40 lat,jestem poważnie chora,starałam się o rentę ale ZUS mnie cudownie ozdowil i muszę mimo że się nie nadaje wrócić do ciężkiej harówki.
Myślę, że jak jeszcze popracuję rok to po prostu moje kości i stawy się rozsypią i dzieci będą miały kłopot,a że syna dobrze wychowałam to będzie się mną opiekował (będzie zmeczony i tym samym mniej wydajny w pracy). Ludzie myślcie trochę ile lat można ciężko fizycznie pracować.
Co z tego że wydluzycie wiek jak i tak ludzie młodzi siedzą na bezrobotnym,a pracują na czarno , dajcie miejsca do pracy dla nich właśnie i jakiś przymus do tej pracy ,a nie nas starszych spracowanych i chorych zmuszacie pracować prawie do końca życia,co za głupoty opowiadacie, że ludzie żyją dłużej wystarczy przejść się obojętnie po którym cmentarzu i tam jest widać jaka jest średnia wieku życia.
Pozdrawiam wszystkich chorych i pracujących mimo braku sił.

#4 Guest_felicja

Guest_felicja
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2019 - 16:15

Też mi się wydaje ze to dobry pomysł. Są faktycznie osoby,które pracują od najmłodszych swoich lat i to niejednokrotnie ciężko.Więc jeśli człowiek dochodzący do 60 tki ma faktycznie ponad 40 lat pracy to czemu nie. Tym bardziej że z pewnością ma sporo uzbieranych składek do emerytury przez te wszystkie lata. Co innego gdy się pracowało krócej. Teraz młode pokolenie ma trochę lepiej bo moze odkładać dodatkowo w ppk od samego początku ,ja będę odkładała ok 15 lat ale zawsze to jest coś.Trochę ta moja emerytura będzie dzieki temu programowi wyższa.

#5 Guest_jozek wypalony

Guest_jozek wypalony
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2019 - 09:51

Emerytury stazowe należa sie ludziom po ciezkiej pracy często ponad 40 ,lat.Policja dostala juz po 25 latach i maja ja ludzie 40 letni a my dalej mamy harować - mamy miec alternatywe najbrdziej schorowani odchodza a reszta która chce dalej pracować może zostać.Mamy dośc składek w moim przypadku po 43 latach w ZUS na swoja emeryture sta żową. Konstytucja jest jedna dla wszystkich i niech nas rząd nie porzekonuje.odpowiednio zagłosujemy na prezydenta jak ten nie uchwali stazowych przed wyborami bo drugi raz juz mu nie zaufamy.

#6 Guest_Wachmistrz

Guest_Wachmistrz
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2019 - 14:50

1. "Wysokość emerytury to wypadkowa wysokości wynagrodzenia, przepracowanych lat i przewidywanej długości życia na emeryturze." w jakim kraju tak liczą bo przecież nie w Polsce ! 2. "według prognozy ludności do 2050 roku opracowanej przez GUS długość życia kobiet wzrośnie w tym czasie o 5–6 lat, a mężczyzn o około 8 lat." - ponieważ powietrze jest coraz bardziej czyste, jedzenie zdrowsze, a służba zdrowia w Polsce najlepsza na świecie!!! 3. Mam pracować dłużej po to aby kolejny rząd zmienił (jak to miało już miejsce) ilość lat "na dożycie" i cały mój wysiłek pójdzie w zlew !!! Ponieważ ciągle "jest grzebane" w systemie emerytalnym ! - nie mam już zupełnie zaufania do tego państwa !

#7 Guest_niepartyjny42plus stażu

Guest_niepartyjny42plus stażu
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2019 - 15:37

dla młokosów brak PIT, dodatkowo PPK a dla starych z 40 i większym stażem wielkie 00000 (zero) i głupawy uśmieszek pracodawcy jaka podwyżka ,gdzie cię przyjmą stary dziadu i tak już od wielu lat nami poniewierają- żadnego szacunku dla starej gwardii to nie wojsko ani legion rzymski czy Japonia, gdzie starych pracowników się dobrze wynagradza i szanuje, a nie pseułdopolski kapitalizm w najgorszej formie do tego upolityczniony,

#8 Guest_scharowana

Guest_scharowana
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2020 - 15:02

Skoro 43,8% nie pracuje to żyją z OPS-u tak ich państwo nauczyło, a kobiety po 35 latach pracy i wychowaniu w tym czasie 2 lub 3 dzieci mają charować na te 4+ do śmierci bo niższa emerytura niż tych darmozjadów. No brawo POLSKIE PRAWO PIS B R A W O

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych