Skocz do zawartości

L4 koniec umowy, świadectwo pracy

L4 ZUS Świadectwo Pracy

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 19:00

Witam, mam takie pytanie, w od września 2019 jestem na L4 po wypadku. A w dniu 31.12.2019 kończy się umowa o prace. Umowa o prace nie zostanie przedłużona, a aktualne zwolnienie mam do 1.1.2020. Szefowa mi powiedziała że mogę dalej ciągnąć zwolnienie ale ona mi nie wystawi świadectwa pracy do póki jestem na L4. A też nie wiadomo na ile jeszcze potem ortopeda wystawi zwolnienie po 1.1.2020.

Czy świadectwo pracy powinienem dostać od razu po nowym roku albo w dniu zakończenia umowy czy dopiero po tym jak mi się skończy L4?

#2 Guest_mich

Guest_mich
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2019 - 10:41

w dniu zakończenia umowy ma ci wystawić swiadectwo, wpisuje na nim tylko zwolnieniea do 31.12, kolejne zwoleniea nie muszą być wpisywane na św pracy więc ona nie ma podstaw aby ci go nie wydać, pip i wyda w te pędy.

#3 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2019 - 13:46

Dzięki za informację bo nie byłem pewien właśnie czy jest tak jak mówi jeszcze aktualna szefowa czy tak jak właśnie napisałeś.

#4 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 14:50

Guest_mich dobrze pisze

Świadectwo pracy i wypłata - w ostatnim dniu zatrudnienia.

Jeżeli nie możesz sam przyjść do pracy po świadectwo, to w ciągu 7 dni ma je wysłać pocztą.

#5 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2019 - 15:45

Płacić płaci już ZUS juz od końcówki października, tyle pytanie co dalej z urlopem który mi pozostał a przez okres od maja 2019 do dnia dzisiejszego tylko wykorzystałem 1 dzień z urlopu?

#6 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 677 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 09:26

Należy Ci się ekwiwalent, który równiez powinien zostać wypłacony w ostatnim dniu zatrudnienia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: L4, ZUS, Świadectwo Pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych