Skocz do zawartości

Świadectwo pracy Art.30. §1.pkt2.KP bez podania strony wypowiadającej umowę

#swiadectwopracy #praca #zwolnienie

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marcel

Guest_Marcel
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 11:36

Dzień dobry, otrzymałem od byłego pracodawcy świadectwo pracy i w punkcie czwartym mam zapis (powód ustania stosunku pracy):
"Stosunek pracy ustał w wyniku:
a) rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem (Art.30. §1.pkt2.KP)".
Jednakże brakuje dopisku, która ze stron umowę wypowiedziała. Po skontaktowaniu się z panią od kadr dowiedziałem się, że jest to prawidłowy zapis i po prostu przyszłemu pracodawcy dołączam do świadectwa pracy również samo wypowiedzenie, które złożyłem i jest podpisane przez pracodawcę i tym samym jest to potwierdzenie tego, że umowa nie została mi wypowiedziana tylko sam się zwolniłem. Moje pytanie: czy kadrowa ma rację, a jeśli nie to w jaki sposób poinformować o błędzie w świadectwie pracy, żebym nie został spuszczony po brzytwie (telefonicznie jestem zbywany, że wszystko ok i  podał podstawę prawną, która mówi o dopisaniu do 
Art.30. §1.pkt2.KP strony wypowiadającej). Dziękuję za pomoc.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 12:29

Zapis jest prawidłowy

#3 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 334 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 08:16

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 18 czerwca 2019r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectwa pracy (http://prawo.sejm.go...O/D20191197.pdf)

Pouczenie wskazuje:

W ust. 4 lit. a – pracodawca wskazuje jeden z trybów rozwiązania stosunku pracy określonych w art. 231 § 4 lub § 5, w art. 30 § 1, w art. 48 § 2, w art. 683, w art. 201 § 2 Kodeksu pracy lub w przepisach odrębnych. Dodatkowo w przypadku rozwiązania stosunku pracy w trybie art. 30 § 1 Kodeksu pracy: – za wypowiedzeniem lub bez wypowiedzenia – pracodawca wskazuje stronę stosunku pracy składającą oświadczenie woli w tej sprawie

#4 Guest_Marcel

Guest_Marcel
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 22:36

@Ofka Dziękuję, czy poinformowanie o błędzie w świadectwie pracy kadrowej/pracodawcy drogą mailową jest wystarczające czy też muszę wystosować oficjalne pismo i wysłać je pocztą?

Dziękuję, czy poinformowanie o błędzie w świadectwie pracy kadrowej/pracodawcy drogą mailową jest wystarczające czy też muszę wystosować oficjalne pismo i wysłać je pocztą?

#5 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 334 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 08:43

@Ofka Dziękuję, czy poinformowanie o błędzie w świadectwie pracy kadrowej/pracodawcy drogą mailową jest wystarczające czy też muszę wystosować oficjalne pismo i wysłać je pocztą?

Dziękuję, czy poinformowanie o błędzie w świadectwie pracy kadrowej/pracodawcy drogą mailową jest wystarczające czy też muszę wystosować oficjalne pismo i wysłać je pocztą?

Teoretycznie nawet ustnie by wystarczyło. W praktyce - jeśli przewidujesz jakąś drogę sądową jeśli pracodawca nie zrealizuje twojej prośby - lepiej byłoby mieć to na piśmie - żądasz sprostowania a pracodawca powinien poprawić lub też na piśmie odmówić.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: #swiadectwopracy, #praca, #zwolnienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych