Skocz do zawartości

Ciąża podczas L4 po ustaniu stosunku pracy

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Zwolniona

Guest_Zwolniona
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:29

Witam. Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu czy przysługuje jakikolwiek zasilek czy chorobowe w opisanej nizej sytuacji.
Po otrzymaniu wypowiedzenia umowy o prace ze strony pracodawcy, a jeszcze przed ustaniem stosunku pracy dostałam zwolnienie lekarskie i przebywałam na nim juz 3 miesiące. Zasiłek chorobowy płaci ZUS w tej sytuacji a nie pracodawca. Czy w obecnej sytuacji po zakonczeniu okresu zasilkowego z powodu depresji (bo taka jest przyczyna niezdolnosci) przyslugujà mi jakies swiadczenia? Raczej nie spodziewam sie zeby ktos zechcial mnie zatrudnic. Jesli tak, to z jakiego okresu są takie swiadczenia wyliczane? Z gory dziekuje za pomoc.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13517 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:52

W obecnej sytuacji - czyli jakiej ? Masz dalej ZLA, podaj jakieś daty.

Podstawa zasiłku po ustaniu zatrudnienia jest wyliczana z wynagrodzenia etatowego /mogą być różne składniki/, które poda były pracodawca w druku Z-3.

#3 Guest_Zwolniona

Guest_Zwolniona
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 23:07

Tak. Nadal jestem na L4. Ale to mogę max 182 dni. I jest to 80%mojego wynagrodzenia z okresu składkowego przed zwolnieniem. Ciąża i macieżyński trwają dłużej i stąd moje pytanie. Nie mam juz stosunku pracy i nie wiem czy cokolwiek mi przysługuje.

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5390 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 09:49

Co z tą ciążą???????

Jak długo cyt:"Nie mam już stosunku pracy"?????

Od kiedy chorujesz??????

Skoro jesteś w ciąży to dlaczego masz płacone 80%?????????

#5 Guest_Zwolniona

Guest_Zwolniona
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2019 - 22:37

To jeszcze raz. Zwolnienie lekarskie dostalam z innego powodu. Jestem na zasilku chorobowym który zaczàł się w okresie wypowiedzenia. I jest kontynuowany. Mam prawo do 183 dni zasilku chorobowego, potem jesli bedzie taka potrzeba to juz świadczenie rehabilitacyjne. Ale co jesli jestem w ciązy (podczas zwolnienia juz zaistniala) ? Czy po sponczeniu 182 dni zasilku chorobowego mogę starać się o jakies swiadczenia czy juz do konca maciezynskiego pozostaję na utrzymaniu męza? Jakie warunki trzeba spelnic jesli jest mozliwosc na swiadczenia? Z góry dziekuje za odpowiedz.

#6 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5390 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 10:25

Okres zasiłkowy trwa max 182 dni. Jeśli będziesz w ciąży możesz starać się o świadczenie rehabilitacyjne. Jeśli urodzisz nie będąc pracownikiem, nie nabędziesz prawa do świadczeń rodzicielskich. Pozostaje becikowe i inne świadczenia z MOPR.

#7 Guest_Zwolniona

Guest_Zwolniona
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 22:48

Dziękuję

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 23:36

Zastanawia mnie jeszcze pytanie czy zasilek chorobowy nie powinien byc liczony teraz do 270 dni a nie 182 jak podczas choroby (bez ciąży)? Z góry dziekuje

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19289 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 grudzień 2019 - 08:57

Jeśli kolejne zwolnienie dostarczone do ZUS będzie zawierało kod B to okres zasiłkowy przedłuży się do 270 dni

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych