Skocz do zawartości

odprawy dla pracowników

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kazik

Guest_kazik
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 14:51

Zostałem zwolniony z przyczyn likwidacji stanowiska pracy. Czy przysługuje mi odprawa w wysokości 3 miesięcznego wynagrodzenia (pracodawca zatrudnia ponad 70 osób na umowę o pracę + ok 40 osób na umowę zlecenie) w  dniu w którym ja zostałem zwolniony zwolnili jeszcze kilka osób, ale bez podania przyczyny wypowiedzenia, oni mieli umowy na czas określony. - nie wiem czy to ważne ale napisze ;)

Jeśli przysługuje mi odprawa to na jakiej podstawie jest obliczana?ponieważ moje wynagrodzenie jest podzielone na wynagrodzenie zasadnicze i premię uznaniową która jest wypłacana cyklicznie (80% zasadnicze i 20%premia)

Jeśli pracodawca nie będzie chciał wypłacić mi odprawy czy jest na to jakiś paragraf w kodeksie pracy albo gdziekolwiek?

(czy pracodawca musi mieć jakiś zapis w regulaminie wenętrznym, że wypłaca odprawy? a co jeśli ma zapisane info odnoście kwoty przydzielonej dla odchodzącego pracownika, która jest zdecydowanie niższa niż ta w wysokości 3 miesięcznego wynagrodzenia,  ale ma to być przeznaczone na imprezę pożegnalną lub prezent dla tego pracownika)

Pomocy 

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19289 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 grudzień 2019 - 15:42

Przysługuje ci odprawa, wysokość zależy od stażu pracy u pracodawcy.
Odprawa przysługuje w/g Kodeksu pracy i pracodawca nie może tego zmienić regulaminem.
"Odprawa pieniężna dla zwolnionych pracowników przysługuje w wysokości:

-jednomiesięcznego wynagrodzenia - jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata,
-dwumiesięcznego wynagrodzenia - jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy od 2 do 8 lat,
-trzymiesięcznego wynagrodzenia - jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy ponad 8 lat."

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19289 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 grudzień 2019 - 15:44

https://poradnikprac...ych-pracownikow

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych