Skocz do zawartości


Zasiłek za granicą


wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Staś

Guest_Staś
 • Goście

Napisano 29 listopad 2019 - 16:09

Słuchajcie, ja mam taką nietypową prośbę. Piszę pracę na temat zasiłków chorobowych w Polsce i za granicą. W tym także mechanizmów, które przeciwdziałają ich wyłudzaniu. W Polsce jest to dość częste zjawisko, szczególnie przez kobiety w ciąży (lewe zwolnienia itp). I teraz mam właśnie takie pytanie. Jak to jest z tym w krajach zachodnich (Francja, Anglia, Holandia)?  Bo na jednym forum krzyczą, że tak to jest tylko w Polsce, a w innych krajach to "kobiety pracują do porodu", a z drugiej w jednym z artykułów wyczytałem, że np. w Holandii to właśnie jest gigantyczna absencja chorobowa (nie tylko wśród kobiet w ciąży). No i byłabym wdzięczny, jakbyście mi powiedzieli jak to jest, z bezpośrednich obserwacji.

*Jakby co, to nie chcę się kłócić. Wiem, że ciąża to trudny okres, wielu uważa że cały ten czas powinien być objęty jakimś urlopem czy zwolnieniem. Ja nie mam zdania w tej sprawie, ale pracę piszę opierając się na przepisach, więc dlatego z góry muszę założyć, że jeśli lekarz daje zwolnienie w ciąży bez powodu, to jest to wyłudzenie.#2 KarinaCuk

KarinaCuk

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 21 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 20:08

Bardzo skomplikowana sytuacja. Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzisz. 


Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują.


#3 luke45

luke45

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 1072 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 10:53

Zasiłki w Holandii masz opisane na http://podpowiadamy....lek-w-holandii/. Może to nakreśli Ci sytuację, jak to wygląda w tym kraju. Jest kilka warunków do spełnienia, żeby taki zasiłek uzyskać.


Always look on the bright side of life!
Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych