Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Przekroczenie progu podatkowego

próg podatkowy przekroczenie

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jula

Guest_Jula
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 09:16

Pracuję na umowę o pracę oraz na umowę o dzieło z prawami autorskimi.

Już teraz wiem, że prawdopodobnie jak wystawię na koniec grudnia dwa rachunki to przekroczę próg podatkowy 85 tys.

Czy w związku z powyższym właściwe jest odebranie ok. 24 grudnia wypłaty z tytułu umowy o pracę na zasadach pierwszego progu podatkowego, a wystawienie dwóch rachunków 27 grudnia na podatku 32%?

Czy powyższe nic nie daje i tak czy siak będzie mi naliczana kara za przekroczenie progu ok. 14 tys. + podatek 32% od przekroczonej sumy?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 10:07

Pracuję na umowę o pracę oraz na umowę o dzieło z prawami autorskimi.

Już teraz wiem, że prawdopodobnie jak wystawię na koniec grudnia dwa rachunki to przekroczę próg podatkowy 85 tys.

Czy w związku z powyższym właściwe jest odebranie ok. 24 grudnia wypłaty z tytułu umowy o pracę na zasadach pierwszego progu podatkowego, a wystawienie dwóch rachunków 27 grudnia na podatku 32%?

Czy powyższe nic nie daje i tak czy siak będzie mi naliczana kara za przekroczenie progu ok. 14 tys. + podatek 32% od przekroczonej sumy?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

powyższe  daje to, że wyższy podatek zapłacisz od razu a nie końcem kwietnia przyszłego roku. 

#3 Guest_Jula

Guest_Jula
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 12:26

Hm, jeśli mogę prosić o wyjaśnienie.

Przykładowo w 24 grudnia mój dochód wynosi 85 528 zł (czyli maksymalną kwotę mieszcząca się w pierwszym progu podatkowym).  W dniu 27 grudnia muszę wystawić jeszcze rachunek na kwotę 20 000 zł. Wystawiając rachunek będę już naliczać 32% podatku.

20 000 zł

50% (prawa autorskie) - 10 000 zł

10 000 zł * 32% = 3 200 zł

Czy oprócz wyższej zaliczki na PIT (pierwszy próg podatkowy + 3 200 zł), będę musiała uiścić kwotę za przekroczenie pierwszego progu podatkowego tj. 14 472 zł (różnica 100 000 zł - 85 528 zł)? Jeżeli tak to kiedy?

Dziękuję.

powyższe  daje to, że wyższy podatek zapłacisz od razu a nie końcem kwietnia przyszłego roku. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: próg podatkowy, przekroczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych