Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ulga IP Box - obowiązek prowadzenia wyodrębnionej ewidencji


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198591 postów

Napisano 27 listopad 2019 - 12:13

Wobec nieprowadzenia odrębnej ewidencji od początku realizacji działalności badawczo-rozwojowej zmierzającej do wytworzenia, rozwinięcia lub ulepszenia kwalifikowanego IP, nie została spełniona jedna z przesłanek uprawniających do zastosowania preferencyjnej stawki opodatkowania uzyskiwanych dochodów (ulgi IP Box).

Powrót do artykułu: Ulga IP Box - obowiązek prowadzenia wyodrębnionej ewidencji

#2 Guest_Leo

Guest_Leo
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 12:13

Ulga IP BOX jest na pewno korzystna dla podatników, bo to tylko 5% podatku PIT lub CIT. Jednak nie jest łatwo spełnić wszystkie formalności, w tym w zakresie odrębnej ewidencji, którą należy systematycznie prowadzić i to od samego początku realizacji projektu.

#3 qoobaa

qoobaa

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 kwiecień 2020 - 10:47

Z myślą o programistach i programistkach, którzy chcą określić jaka część dochodu może być opodatkowana 5% preferencyjną stawką opodatkowania w ramach ulgi IP Box, uruchomiłem aplikację http://ipbox.app/. Można do niej w łatwy sposób zaimportować logi z wielu repozytoriów Git, kalendarze Google oraz zdefiniować faktury. Do każdego wpisu zostanie przypisana szacowana lub dokładna liczba godzin, a każdy wpis będzie można oznaczyć jako programowanie lub utrzymanie. W ten sposób do każdej faktury można wygenerować ewidencję, która wyodrębnia część dochodu podlegającą pod ulgę.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych