Skocz do zawartości

Mobbing?

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 19:08

Dzien dobry,
Ja mam troszkę inny temat, mianowicie chodzi mi o to czy to juz jest mobbing. Jestem na samodzielnym stanowisko i prowadze dział... ostatnio miałam kilka niemiłych sytuacji. Myślę, że kierownik innego działu uwziął się na mnie... zaczelo się od tekstów typu ze skoro jestem od tego i tamtego to mam to wiedzieć, pózniej byłam na jego posyłki - to skany to ksera i to na już. Niedawno nawet cofnął mi przepustkę 5 minut przed moim wyjsciem z pracy, bo miałam mu coś wykonać. Miara jednak się przebrała, kiedy kazał mi coś zrobić, a ja powiedziałam, że nie znam się na tym i po prostu nie wiem, a on zapytał do kiedy mam umowę i trzasnął drzwiami. Zaznaczam - nie jest moim przełożonym. Boję się cokolwiek mowić, chce się zwolnić, martwię się, że będzie jeszcze gorzej, ze ciagle bedzie mnie wykorzystywać i zmanipuluje wszystko tak, że mi tej umowy nie przedłuża.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19528 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 listopad 2019 - 19:41

A czego od nas oczekujesz?

#3 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 19:52

Czy to juz mobbing czy to normalne zachowanie i po prostu mnie nie lubi...

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19528 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 26 listopad 2019 - 06:30

Proponuję przeczytać definicję mobbingu i się zastanowić, w zestawieniu faktów.

#5 JuliadBe

JuliadBe

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 26 listopad 2019 - 20:33

Jeśli masz jakieś wątpliwości zawsze możesz sytuację skonsultować z prawnikiem. Jeśli chodzi o prawo pracy mogę Ci polecić Pana Tomasza Tomaszczyk, ma dużą wiedzę i potrafi wszystko dokładnie wyjaśnić więc na pewno rozwieje Twoje wątpliwości. 

#6 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2019 - 13:46

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. W jeden dzień wszystko się wyjaśniło, zwolniłam się.

#7 Sam

Sam

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 17:16

Generalnie nie powinnaś się przejmować, bo skoro to nie jest Twój przełożony, to sam zwolnić Cię nie może. Według mnie, powinnaś udać się do prezesa i powiedzieć jaka jest sytuacja albo zapytać wprost, o co chodzi. 

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13598 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 grudzień 2019 - 20:21

a ty czytać nie umiesz ?

przecież się zwolniła z tej pracy

:wub:  

#9 triszoja

triszoja

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 08:32

A można wiedzieć, co się konkretnie wyjaśniło? W takiej sytuacji jestem zdania, że warto po prostu zdecydować się na konsultację z dobrym prawnikiem. Należy przedstawić mu całą sytuację od deski do deski. Praca powinna nam dawać nie tylko sporo satysfakcji. Nie może być tak, że ktoś idzie do pracy i obawia się kogoś lub czegoś. Może nawet dobrze stało się, że się zwolniłaś. Na pewno znajdziesz pracę, gdzie indziej, a będziesz po prostu miała zdecydowanie mniej stresu... Mam nadzieję, że na odchodne powiedziałaś zaś głównemu szefowi, co konkretnie skłoniło cię do podjęcia tej decyzji. Niech wie, że ma w swoim zespole osoby, które nie traktują do końca innych odpowiednio

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych