Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siedzący tryb życia

wróć do serwisu Sektor Publiczny 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 wazer

wazer

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 87 postów

Napisano 23 listopad 2019 - 15:00

Znacie jakieś sposoby na masę ciała przy siedzącym trybie życia? 

Jakieś diety czy ćwiczenia?

Niestety ale nie jestem w stanie zmienic pracy i przez to tyję. 

#2 GrzegorzDut

GrzegorzDut

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 25 listopad 2019 - 07:42

Niestety, mam ten sam problem. Z mojego doświadczenia diety nie są dobrym rozwiązaniem. Wszystko potem wraca do niechcianej "normy", tylko się zawiedziesz. Musisz od razu wyjść z nastawieniem, że całkowicie zmieniasz nawyki żywieniowe do końca życia. Mi się jeszcze nie udało.

Pozdrawiam

Grzegorz Dutkiewicz

Alpha Cargo Plus Sp. z o.o.

ul. Hutnicza 53

81-061 Gdynia

grzegorz.dutkiewicz@alphacargoplus.de

www.alphacargoplus.de

#3 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 781 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 11:12

Myślę, ze wiele osob w dzisiejszych czasach ma z tym problem. Bardzo wiele osób pracuje przed komputerem oraz po pracy zamiast się ruszać z powrotem wraca do komputera, albo siedzi przed telewizorem. W lecie jeszcze jest mniejszy problem bo ładna pogoda składnia do spacerów czy do jazdy na rowerze. Gorzej jest zimą kiedy wiele osób nie ma ochoty na aktywności fizyczne.

http://www.keepyour-...zeciwdzialania/

Zerknijcie sobie tutaj.

Na stronie są opisane wszystkie negatywne konsekwencje braku ruchu a jednak jest ich kilka. Proponowałbym na początek spróbować ćwiczeń siłowych albo jogi. Joga bardzo dobrze wpływa na kręgosłup. 

#4 ReginaD

ReginaD

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 08:27

Mam ten sam problem. Byłam już u kilku lekarzy dietetyków i wszyscy mówią to samo... trzeba wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i spożywać takie posiłki, aby tego zapotrzebowania nie przekraczać, a  jednocześnie nie chodzić głodnym. Powiem szczerze, nie najprostsze zadane... Do tego oczywiście aktywność fizyczna. I tak do końca życia :) bo przecież większość z nas już na stałe pracuje przed komputerem, albo przy przy biurku. 

#5 Aligru

Aligru

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 12 grudzień 2019 - 19:54

Ja bym poszukał tu: https://www.mensheal...hudzanie,5614,1 mają sporo fajnych ćwiczeń i zestawów treningowych. Na początek wystarczy, a później można myśleć o czymś więcej :)

#6 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 469 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 11:53

Znacie jakieś sposoby na masę ciała przy siedzącym trybie życia? 

Jakieś diety czy ćwiczenia?

Niestety ale nie jestem w stanie zmienic pracy i przez to tyję. 

Tyjesz ponieważ spożywasz więcej kalorii niz spalasz. Jest to bardzo proste. Polecam na pewno zrobić sobie rachunek sumienia, w którym będziesz w stanie uświadomić sobie ile spożywasz. Poczytaj sobie rownież o objętości kalorycznej poszczególnych posiłkow. Niekiedy coś ma o wiele więcej kalorii niz się tego spodziewaliśmy.

Warto również moim zdaniem przejrzeć sobie bieżnie na Spokey - w sklepie obecnie mają sporo promocji na urządzenia do ćwiczeń. Nie wiem jak Tobie ale mi osobiście o wiele łątwiej jest zmusić się do ćwiczeń w domu niż na siłowni. Poza tym nie marnuję czasu na dojście na miejsce. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#7 Juli

Juli

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 10:23

Niestety, mam ten sam problem. Z mojego doświadczenia diety nie są dobrym rozwiązaniem. Wszystko potem wraca do niechcianej "normy", tylko się zawiedziesz. Musisz od razu wyjść z nastawieniem, że całkowicie zmieniasz nawyki żywieniowe do końca życia. Mi się jeszcze nie udało.

#8 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 695 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 16:37

Siedzący tryb życia może być przyczyną wielu uciążliwych dolegliwości. Dotyczy to zwłaszcza kręgosłupa, górnych odcinków szyjnych, bioder czy pupy. Pewnie można by wymieniać jeszcze długo, ale na pewno można stwierdzić, że lekarstwem na te dolegliwości jest joga. O jej pozytywnych aspektach można przeczytać tutaj http://joga.info.pl/joga-na-co-pomaga/ i nie zwlekając dłużej, zacząć trening i sobie pomóc.

#9 Karola12b

Karola12b

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 12 luty 2020 - 10:10

Nikt nie karze ci zmieniać pracy, ale mógłbyś zacząć uprawiać jakiś sport po pracy lub chociaż chodzić na siłownię.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych