Kategorie
Skocz do zawartości

Siedzący tryb życia

wazer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, mam ten sam problem. Z mojego doświadczenia diety nie są dobrym rozwiązaniem. Wszystko potem wraca do niechcianej "normy", tylko się zawiedziesz. Musisz od razu wyjść z nastawieniem, że całkowicie zmieniasz nawyki żywieniowe do końca życia. Mi się jeszcze nie udało.

Myślę, ze wiele osob w dzisiejszych czasach ma z tym problem. Bardzo wiele osób pracuje przed komputerem oraz po pracy zamiast się ruszać z powrotem wraca do komputera, albo siedzi przed telewizorem. W lecie jeszcze jest mniejszy problem bo ładna pogoda składnia do spacerów czy do jazdy na rowerze. Gorzej jest zimą kiedy wiele osób nie ma ochoty na aktywności fizyczne.

http://www.keepyour-balance.pl/siedzacy-tryb-zycia-i-brak-ruchu-konsekwencje-i-sposoby-przeciwdzialania/

Zerknijcie sobie tutaj.

Na stronie są opisane wszystkie negatywne konsekwencje braku ruchu a jednak jest ich kilka. Proponowałbym na początek spróbować ćwiczeń siłowych albo jogi. Joga bardzo dobrze wpływa na kręgosłup. 

• 2 tygodnie później...

Mam ten sam problem. Byłam już u kilku lekarzy dietetyków i wszyscy mówią to samo... trzeba wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i spożywać takie posiłki, aby tego zapotrzebowania nie przekraczać, a  jednocześnie nie chodzić głodnym. Powiem szczerze, nie najprostsze zadane... Do tego oczywiście aktywność fizyczna. I tak do końca życia :) bo przecież większość z nas już na stałe pracuje przed komputerem, albo przy przy biurku. 

• 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Znacie jakieś sposoby na masę ciała przy siedzącym trybie życia? 

Jakieś diety czy ćwiczenia?

Niestety ale nie jestem w stanie zmienic pracy i przez to tyję. 

Tyjesz ponieważ spożywasz więcej kalorii niz spalasz. Jest to bardzo proste. Polecam na pewno zrobić sobie rachunek sumienia, w którym będziesz w stanie uświadomić sobie ile spożywasz. Poczytaj sobie rownież o objętości kalorycznej poszczególnych posiłkow. Niekiedy coś ma o wiele więcej kalorii niz się tego spodziewaliśmy.

Warto również moim zdaniem przejrzeć sobie bieżnie na Spokey - w sklepie obecnie mają sporo promocji na urządzenia do ćwiczeń. Nie wiem jak Tobie ale mi osobiście o wiele łątwiej jest zmusić się do ćwiczeń w domu niż na siłowni. Poza tym nie marnuję czasu na dojście na miejsce. 

• 2 tygodnie później...

Siedzący tryb życia może być przyczyną wielu uciążliwych dolegliwości. Dotyczy to zwłaszcza kręgosłupa, górnych odcinków szyjnych, bioder czy pupy. Pewnie można by wymieniać jeszcze długo, ale na pewno można stwierdzić, że lekarstwem na te dolegliwości jest joga. O jej pozytywnych aspektach można przeczytać tutaj http://joga.info.pl/joga-na-co-pomaga/ i nie zwlekając dłużej, zacząć trening i sobie pomóc.

• 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Oczywiście, że tak. Szczególnie, że obecnie można mieć sprzęt do ćwiczeń w domu. Na https://be-active.pl/Domowa-silownia-Jaki-sprzet-kupic-blog-pol-1575901888.html można poczytać jaki sprzęt warto mieć i jakie ćwiczenia wykonywać. Ja mam drabinkę gimnastyczna i oribitreka i ćwiczę. A też mam pracę siedzącą. 

• 1 miesiąc temu...

Jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia, to moim zdaniem w takim przypadku powinieneś zacząć myśleć o zakupie nowego telewizora. Jak w dzisiejszych czasach nie można wyjść z domu za bardzo, to taki telewizor nowiutki dobrze jest mieć. Tym bardziej, że na stronie https://www.neonet.pl/telewizory/thomson-50ue6400-uhd-smarttv.html możesz go sobie zamówić spokojnie przez internet - ja tak zrobiłam i nie żałuję!

• 4 miesiące temu...

Musisz podjąć aktywność fizyczną i dobrać do tego odpowiednią dietę. Możesz dorzucić do tego mądrą suplementacją np. CBD które naprawdę działa i nie jest żadną ściemą, jak co drugi suplement na rynku. Przeczytaj https://vaxy.pl/cannabis-vs-hemp-roznice/i sam zadecyduj. Myślę że warto.

• 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Polecam też zacząć ćwiczyć. Bardzo szybko poczujecie się lepiej. Można zacząć uprawiać na przykład jogę w domu. Bardzo przydatnym akcesorium będzie takie koło do jogi: https://www.orteo.pl/przyrzady-do-cwiczen/kolo-do-jogi-rozciagania-i-cwiczen-wzmacniajacych-poprawiajace-elastycznosc-ciala-easy-yoga-wheel .

Dość sporo osób zaniedbało swoje zdrowie z powodu pandemii i w sumie podobnie jest w moim przypadku, bo pracuję od jakiegoś czasu tylko z domu i przybyło mi w ciągu roku prawie 10 kilogramów, co jest dla mnie trochę załamujące. Na szczęście zaczęła się w moim przypadku sprawdzać dieta indywidualna przez internet, której staram się bez względu na wszystko trzymać. Chciałbym jeszcze zacząć więcej się ruszać, więc jeśli tylko zrobi się cieplej, chcę zacząć jeździć na rowerze.

• 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Pracuję w biurze, codziennie w pracy jestem średnio po 10 godzin i w ostatnich miesiącach sporo przytyłem, ale od kilku tygodni ćwiczę na siłowni regularnie pod okiem trenera Macieja Łukomskiego i mogę się pochwalić sporymi postępami w zrzucaniu nadwagi. Maciej to doświadczony i kompetentny trener oraz genialny motywator - bez niego nie byłoby takich efektów. Polecam jego usługi.

Ja ćwiczę pod okiem Michała Tlocka i widzę spore postępy, chociaż korzystam z jego pomocy od niedawna. Michał uświadomił mi, że większość ćwiczeń wykonywałam błędnie przez co nie przynosiły one spodziewanych efektów. Trening pod okiem dobrego trenera to jednak konieczność.

• 2 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...