Skocz do zawartości

L4 W CIĄŻY A ROZPOCZĘCIE DZIALALNOŚCI I ULGA ZDROWOTNA + DOTACJA Z UP

CIĄZA L4 DOTACJA Z UP ULGA ZDROWOTNA

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 21 listopad 2019 - 09:24

Witam,

Załozylam dzialanosc 02-06-2019 r. 

Otrzymałam dotacje z UP na rozpoczęcie działalności (gdzie min rok musze ją prowadzic by nie zwracac srodków).

Jestem zgloszona do skladki wylacznie zdrowotnej na formularzu zza z kodem 054000 na pol roku

Zaszłam w ciąże

Pytanie: co zrobic by isc na l4 a pozniej na macierzynski? czy wzięta dotacja w jakis sposób mnie ogranicza? czy od 01-12-2019 moge zglosic sie do skladek spoleczych; do malego albo duzego zusu? jak wygladac to finansowo; w jakiej wysokosci pobiore zasilek chorobowy, czy liczy sie tu okres wyczekiwania 90 dni? ze bede mogla go pobrac dopiero w marcu (gdybym do skladki choobowej zglosila sie 01-12-2019)

Dziękuję za odpowiedź

#2 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 467 postów

Napisano 22 listopad 2019 - 08:39

Najlepiej moim zdaniem zadzwonić telefonicznie albo fizycznie udać się do placówki zusu i tam się wsyzstkiego dowiedzieć. Wbrew powszechnej opinii często trafia się miła babeczka , która naprawdę chce pomóc :) a to korzystając z okazji zapytam czy miałaś może okazję przetestować herbatkę laktacyjną lactosan, konkretnie chodzi mi o tą https://www.lactosan.pl/lactosan-fix ? bo mam lekkie problemy i chciałam sobie zamówić, ale trochę się wstydzę zapytać znajomej i wolę tak na forum anonimowo :/ czekam na odpowiedź i życze powodzenia !

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: CIĄZA, L4, DOTACJA Z UP, ULGA ZDROWOTNA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych