Skocz do zawartości

Wypowiedzenie stosunku pracy przez pracownika na zwolnieniu lekarskim

wypowiedzenie o prace

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Antek79

Guest_Antek79
  • Goście

Napisano 18 listopad 2019 - 18:11

Witam,

Będę bardzo wdzięczny za informację jak sformułować wypowiedzenie o pracę przez pracownika przebywającym na zwolnieniu lekarskim. Przebywam na zwolnieniu lekarskim, nie chcę i nie mogę wrócić do pracy nawet jeżeli mój stan zdrowia się poprawi. Mój pracodawca stosował mobbing, nie czuję się na siłach walczyć z nim w sądzie. Chcę jedynie zakończyć z nim współpracę jak najszybciej bez zachowania miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Czy składając wypowiedzenie na zwolnieniu nadal obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia?

Pracodawca odrzucił moja propozycję rozwiązania umowy na mocy porozumienia stron.

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 18:22

jeśli chcesz jak najszybciej odejść z pracy to napisz pismo o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron;

jesli pracodawca nie wyrazi zgody na porozumienie, pozostaje wypowiedzenie;

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19267 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 listopad 2019 - 18:29

Wypowiedź w normalnym trybie, czyli m-c wypowiedzenia, możesz przez ten czas chorować, być na zwolnieniu.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 listopad 2019 - 19:05

Witam,

Będę bardzo wdzięczny za informację jak sformułować wypowiedzenie o pracę przez pracownika przebywającym na zwolnieniu lekarskim. Przebywam na zwolnieniu lekarskim, nie chcę i nie mogę wrócić do pracy nawet jeżeli mój stan zdrowia się poprawi. Mój pracodawca stosował mobbing, nie czuję się na siłach walczyć z nim w sądzie. Chcę jedynie zakończyć z nim współpracę jak najszybciej bez zachowania miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Czy składając wypowiedzenie na zwolnieniu nadal obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia?

Pracodawca odrzucił moja propozycję rozwiązania umowy na mocy porozumienia stron.

Witam,

Wypowiedź w normalnym trybie, czyli m-c wypowiedzenia, możesz przez ten czas chorować, być na zwolnieniu.

Bardzo dziękuję z odpowiedź. Nie mogłem nigdzie znaleźć potwierdzenia, że przebywając na zwolnieniu jeszcze miesiąc est ono traktowane jak m-c wypowiedzenie.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19267 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 19:27

Tak, ale jeśli pracodawca nie wyraził zgody na porozumienie to musisz napisać raz jeszcze, że wypowiadasz umowę, zgodnie z KP czyy z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19267 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 19:28

Czyli*

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych