Skocz do zawartości

Powrót do pracy po urlopie rodzicielskim i zaleglym wypoczynkowym

Powrót do pracy a opieka nad Godziny pracy po rodzicielski

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Natka

Guest_Natka
  • Goście

Napisano 17 listopad 2019 - 22:16

Witam, Wracam niedlugo do pracy, moje dziecko daje do zlobka, ktore jest otwarte od 7 do 17. Czy na moja prośbę, pracodawca moze dostosować godziny mojej pracy tak żebym mogła odbierac dziecko ze zlobka? Czy z powodu mojej niedyspozycyji moze mnie zwolnić? Praca jest zmianowa 7-15, 9-17. Umowa na czas nieokreślony.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5372 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 09:03

A skąd my możemy wiedzieć jaką masz pracę, co robisz i czy może pracodawca zastosować indywidualny czas pracy.

Są zakłady, że nie ma możliwości, a z ustawy nie wynika, że masz mieć uprzywilejowanie ze względu na dziecko. Możesz nie wyrazić zgody na pracę w nadgodzinach i ewentualnie wyjazdy w delegację.

#3 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 649 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 20:00

Osoba opiekująca sie dzieckiem do lat 4 korzysta z przywilejów

Pracownika opiekującego się dzieckiem do ukończenia przez nie 4 lat nie można bez jego zgody zobowiązać do świadczenia pracy w wymiarze dłuższym niż 8 godzin na dobę, pacy w nadgodzinach i porze nocnej

Art. 178. § 1. Pracownicy w ciąży nie wolno zatrudniać w godzinach nadliczbowych ani w porze nocnej. Pracownicy w ciąży nie wolno bez jej zgody delegować poza stałe miejsce pracy ani zatrudniać w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139.

§ 2. Pracownika opiekującego się dzieckiem do ukończenia przez nie 4 roku życia nie wolno bez jego zgody zatrudniać w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139, jak również delegować poza stałe miejsce pracy.

Możesz sobie wybrać uprawnienia z których chcesz korzystać - jednak najbezpieczniej jest korzystać ze wszystkich

Wystąp o indywidualny czas pracy

Art. 142. Na pisemny wniosek pracownika pracodawca może ustalić indywidualny rozkład jego czasu pracy w ramach systemu czasu pracy, którym pracownik jest objęty.

Co to za system zmianowy ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych