Skocz do zawartości

otrzymanie zwolnienia z zachowaniem/bez zachowania okresu wypowiedzenia z powodu niezdolności do pracy, a pobranie zasiłku dla bezrobotnych

rozwiązanie umowy niezdolność do pracy zasiłek dla bezrobotnych umowa na czas określony umowa o pracę

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 21:15

Witam,

Chciałem się poradzić. Od 4 miesięcy pracuje w jednej firmie, posiadam umowę o pracę na okres jednego roku. Dwa miesiące temu zdiagnozowano u mnie chorobę i w wyniku zażywania leków nie mogę wykonywać tego zawodu. Czy jeżeli pracodawca wystawi mi wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia podając powód niezdolności do pracy na tym stanowisku, lub częstego pobierania L4, mogę ubiegać się w urzędzie o zasiłek bezrobotny bez konieczności dłuższego czekania? Sprawę komplikuje fakt, że w okresie 6 ostatnich miesięcy zakończyłem współpracę z inną firmą składając wypowiedzenie za porozumieniem stron. Proszę o radę

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5390 postów

Napisano 15 listopad 2019 - 08:46

Musisz sprawdzić ile trzeba mieć w twoim regionie miesięcy pracy, aby otrzymać zasiłek, jak będziesz zwolniony przez obecnego pracodawcę.

O ile się nie mylę to może być 12 miesięcy pracy w ostatnim okresie 18 miesięcy lub 6 miesięcy w ostatnich 12 miesiącach, ale może ktoś mnie poprawi.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozwiązanie umowy, niezdolność do pracy, zasiłek dla bezrobotnych, umowa na czas określony, umowa o pracę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych