Skocz do zawartości

Odmowa wypłaty zasiłku z ZUS

ZUS Zwolnienie lekarskie Ciąża Urlop wychowawczy

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 10:30

W czerwcu 2017 urodziłam pierwsze dziecko. Następnie do czerwca 2018 byłam na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim. W kolejnych miesiącach wykorzystałam zaległy urlop wypoczynkowy - do końca sierpnia 2018. Potem byłam na zwolnieniu lekarskim do listopada 2018 w związku z kontuzją nogi. Następnie wykorzystałam pozostały urlop wypoczynkowy i od 22 listopada 2018 do 24 lipca 2019 byłam na urlopie wychowawczym. 25 lipca 2019 (w pierwszy dzień pracy po zakończeniu urlopu wychowawczego) dostałam zwolnienie lekarskie i poinformowałam o tym pracodawcę - jestem w drugiej ciąży. Na zwolnieniu jestem nadal i będę do końca ciąży - gdyż ciąża jest zagrożona i powikłana. Pierwsze 33 dni na zwolnieniu dostałam wynagrodzenie od pracodawcy - natomiast od 23 sierpnia zasiłek powinnam dostawać z ZUS-u. Niestety z nieznanych mi przyczyn ZUS odmówił wypłaty zasiłku. Nie rozumiem tej sytuacji i powodu odmowy. Czy odmowa jest zasadna? Bardzo proszę o pomoc.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5372 postów

Napisano 14 listopad 2019 - 10:34

Skąd możemy wiedzieć czy odmowa jest zasadna, skoro nie podałaś uzasadnienia ZUS dotyczącego odmowy wypłaty zasiłku.

Przecież dostałaś jakąś decyzję z ZUS?

#3 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 670 postów

Napisano 14 listopad 2019 - 10:39

ZUS każdą swoją decyzję w jakiś sposób uzasadnia. 

Nie może napisać - nie damy, bo nie. Foch

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 13:05

Zakład, że idą na pozorność zatrudnienia, skoro w trakcie umowy przez ponad trzy lata nie świadczyłaś pracy, a przebywałaś na urlopach lub zwolnieniach z zasiłkiem.

Częsta praktyka ZUS w związku z lawiną wyłudzających zasiłek i robiących sobie z tego sposób na życie.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19275 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 listopad 2019 - 13:27

Napisz jaką masz umowę i od kiedy jesteś zatrudniona w firmie, poza tym, co napisał ZUS w uzasadnieniu?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZUS, Zwolnienie lekarskie, Ciąża, Urlop wychowawczy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych