Skocz do zawartości


Świadectwo pracy


wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Violka

Guest_Violka
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 23:41

Witam. Mam problem. Chyba wystawiam źle świadectwo pracy. Pracownik był zatrudniony od marca do 30.09, ALE w maju, został aresztowany i przebywał tam do 30.09. Umowa rozwiązała się z upływem czasu i nie miałam doświadczenia w aresztowaniach policzyłem mu ekwiwalent urlopowy tylko za te 2 miesiące, kiedy pracował, a teraz natknęłam się na info, że za czas aresztu też powinien dostać ekwiwalent. Pracownik nie zgłosił uwag do świadectwa, bo pewnie tego nie zauważył, ale czy coś się stanie, jeśli to tak zostawię?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 08:18

1.Umowa zdążyła wcześniej wygasnąć, więc już na dzień dobry masz źle.

2. Poczytaj sobie kodeks pracy, bo jesteś jak dziecko we mgle i to z mokrą pieluchą.

 

 

 

 

 

 



#3 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 15 listopad 2019 - 16:38

1.Umowa zdążyła wcześniej wygasnąć, więc już na dzień dobry masz źle.

2. Poczytaj sobie kodeks pracy, bo jesteś jak dziecko we mgle i to z mokrą pieluchą.

Forum nie jest miejscem na złośliwości, bo co zabierasz głos jak nie masz nic do powiedzenia. Po to aby kogoś obrazić?



#4 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19289 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 listopad 2019 - 17:13

Zgodnie z art. 66 par. 1 k.p. umowa o pracę wygasa z upływem trzech miesięcy nieobecności pracownika spowodowanej tymczasowym aresztowaniem, chyba że pracodawca rozwiązał wcześniej bez wypowiedzenia umowę o pracę z winy pracownika. Z upływem trzymiesięcznego terminu przestaje istnieć łączący strony stosunek pracy i żadne oświadczenie woli pracodawcy czy pracownika nie jest w tym względzie potrzebne. Do wygaśnięcia umowy dochodzi z mocy prawa.
Ekwiwalent za urlop powinnaś naliczyć za tyle m-cy, ile trwało zatrudnienie



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych