Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasiłek dla bezrobotnych po okresie opieki nad dzieckiem

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671912 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 20:45

Czy po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim i wychowawczym istnieje możliwość rejestracji w urzędzie pracy i otrzymywania zasiłki dla bezrobotnych?

Powrót do artykułu: Zasiłek dla bezrobotnych po okresie opieki nad dzieckiem

#2 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 20:45

Witam miałam na czas określony umowę o pracę bylam w 3 miesiacu ciąży w 7 miesiącu przeszłam na macierzyńskie u pracodawcy umowa zakończyła się w sierpniu oczywiście zapomniałam o końcu. Gdy sobie przypomniałam odrazu poleciałam do ksiegowej po świadectwo pracy i do urzędu zarejestrować się to było 18 września. W październiku dostałam pismo z ZUSU (dla wiadomości)że pracodawca złożył do nich o ciąg dalszy macierzyńskiego tutaj dodam że tylko za wrzesień od 1 do 28.No ale nic nie robiłam bo myślałam że jak jestem na zasiłku to mi się nie należy no poprostu strzeliłam gape myśląc że odrzua wniosek 10.11.2019 dostałam przelew z ZUSU za wrzesień Poszłam do urzędu pracy poinformować że tak sie stało oczywiście Pani na mnie skoczyła ze nie powinnam sie wogule rejestrować w urzędzie choć tłumaczyłam ze nie miałam pojecia potem wytłumaczyła ze jestem zawieszona muszę dostarczyć Zusu wniosek od kiedy i do kedy było macierzyńskie i że będę musiała zwrócić za te 2 miesiace ok 900 zł do urzędu po czym spowrotem będę mogła się zarejestrować.Czy mogę się starać o rozłożenie na raty kwoty którą muszę zwrócić???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych