Skocz do zawartości

N/N za nieobecność 11 listopada

nieobecność n/n święto harmonogram

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Romek

Guest_Romek
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 18:57

Witam

Opiszę sytuację. Czas i system pracy wg karty stanowiskowej 4-brygadowy, podstawowy ale faktycznie pracuję na 3 zmiany od poniedziałku do piątku i dość często w soboty. Roczny okres rozliczeniowy. Jest to zakład produkcyjny (mrożonki). wszystkie niedziele są niepracujące - zakład stoi. Kierownik ustalił grafik na listopad i kilkunastu osobom zaplanował pracę w święto 11 listopada. Z racji że bardzo często pracujemy w soboty za odbiory to postawiliśmy warunek, że zgadzamy się przyjść ale jeśli będzie płatny dodatek 100%. Kierownik się nie zgodził, my nie przyszliśmy do pracy i dostaliśmy N/N. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Czy ma takie prawo? Czy istnieje niekonfliktowy sposób aby przekonać go naszego warunku w podobnych sytuacjach ze świętami w przyszłości?

#2 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 652 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 20:09

Ma takie prawo skoro był to dzień pracujący - ustalony w harmonogramie

To pracodawca  decyduje czy oddaje dzień wolny czy  płaci wynagrodzenie z dodatkiem

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 21:07

Ma takie prawo skoro był to dzień pracujący - ustalony w harmonogramie

Podepnę się pod temat, bo jest to dla mnie kuriozum i nie wiem jaka jest podstawa takiego podejścia. Po co ustalono dni ustawowo wolne od pracy skoro pracodawca może na ten dzień ustalić harmonogram??? Przecież skoro firma "stoi" w niedziele to chyba nic nie stałoby na przeszkodzie aby stał również w dzień ustawowo wolny.

#4 Guest_marian

Guest_marian
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2019 - 14:13

Podepnę się pod temat, bo jest to dla mnie kuriozum i nie wiem jaka jest podstawa takiego podejścia. Po co ustalono dni ustawowo wolne od pracy skoro pracodawca może na ten dzień ustalić harmonogram??? Przecież skoro firma "stoi" w niedziele to chyba nic nie stałoby na przeszkodzie aby stał również w dzień ustawowo wolny.

Stanie się... Bo pracodawca straci $$$$$$....

Dla nich liczy się tylko kasa,kasa,kasa...

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2019 - 14:25

. Po co ustalono dni ustawowo wolne od pracy skoro pracodawca może na ten dzień ustalić harmonogram???

Dni ustawowo wolne od pracy są po to, żeby każdy miał zagwarantowaną taką samą minimalną ilość dni wolnych niezależnie od systemu, w jakim pracuje i potrzeb pracodawcy. Jak pracujesz w święto, to musisz dostać inny dzień wolny i tyle.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nieobecność, n/n, święto, harmonogram

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych