Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obowiązkowy NIP nabywcy na paragonie od 1 stycznia 2020 r.

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198324 postów

Napisano 11 listopad 2019 - 23:13

Od początku 2020 r., po wejściu w życie nowych przepisów dotyczących wystawiania faktur do paragonów, sprzedawca nie będzie mógł wystawić faktury w każdym przypadku. Niezbędnym elementem paragonu będzie bowiem NIP nabywcy na paragonie. Co to oznacza w praktyce?

Powrót do artykułu: Obowiązkowy NIP nabywcy na paragonie od 1 stycznia 2020 r.

#2 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 11 listopad 2019 - 23:13

A przypadku usług medycznych, zwolnionych z VAT, US nałoży karę w wysokości 100% czyi 0zł?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2019 - 15:35

JAK PRZEDSTAWIA SIĘ WYSTAWIANIE FAKTUR SPRZEDAŻY W PRZYPADKU UŻYWANYCH SPRZĘTÓW ROLNICZYCH- CIĄGNIKÓW, PRZYCZEP ...?

#4 Guest_A idź w PIS du

Guest_A idź w PIS du
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2019 - 19:40

Ale idiotyczny przepis... kto to wymyślił, nazwisko podać...

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2019 - 14:32

Czy nip na paragonie można odpisać ręcznie? Nie wszystkie kasy fiskalne mają obecnie taką funkcję.

#6 Guest_ehh

Guest_ehh
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2019 - 14:00

Nie rozumiem. Wszędzie wszyscy kopiują tytuł "obowiązkowy nip na paragonie", a tymczasem jak czytam ten przepis wynika z niego, że jest to raczej "obowiązek podania nipu przez kupującego, który wie, że za jakiś czas będzie sobie życzył fakturę do tego paragonu"

#7 Guest_Puchaczówka

Guest_Puchaczówka
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2019 - 12:25

'Podsumowując, wprowadzenie przepisów dotyczących zamieszczania NIP-u na paragonach ma z jednej strony na celu wyeliminowanie oszustw podatkowych na gruncie podatku VAT. Z drugiej – powoduje komplikacje dla uczciwych przedsiębiorców, na których został nałożony kolejny obowiązek obok zastąpienia odwrotnego obciążenia obligatoryjnym mechanizmem split payment czy konieczności weryfikacji numerów rachunków bankowych na białej liście podatników VAT.' Nie rozumiem kogo ja mam weryfikować? Rozumiem, że ja wystawiam paragon w 2020 i potem do niego moge wystawic fakture VAT jesli podany mam na paragonie NIP. Kogo mam i po co weryfikować?Prosze o doprecyzowanie. Dziekuje bardzo za pomoc.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 10:39

Jak dla mnie te nowe przepisy to tylko utrudnienie w pracy.

#9 Guest_Bronek

Guest_Bronek
  • Goście

Napisano 03 luty 2020 - 11:42

same utrudnienia, przez ten j**any rząd PiS

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych