Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) - korzyści dla pracowników


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198064 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 15:11

W 2019 roku obowiązek wprowadzenia PPK obejmuje tylko największych pracodawców, zatrudniających ponad 250 osób. Ale do 2021 r. obowiązek utworzenia PPK obejmie wszystkich pracodawców w Polsce, niezależnie od ich wielkości, także jednostki sektora finansów publicznych. W ciągu trzech najbliższych lat PPK może objąć nawet 11 mln pracowników. Faktyczny udział w programie zależy tylko i wyłącznie od ich decyzji, dlatego warto zdawać sobie sprawę ze wszystkich korzyści, jakie w przypadku pracownika wiążą się z uczestnictwem w PPK. Eksperci Esaliens TFI wyodrębnili najważniejsze z nich. Co ciekawe, nie trzeba czekać do emerytury, by część z nich bezpośrednio odczuć.

Powrót do artykułu: Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) - korzyści dla pracowników

#2 Guest_halina

Guest_halina
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 15:11

Każdy ma to na co sobie pracuje w "latach świetnosci". Nie jest powiedziane ze w ppk musi wchodzic kazdy pracownik. to indywidualne decyzje bez przymusu. Ważne ze program w ogole powstał, bo widac ze wreszcie tam na gorze wzieli sie za polskie finanse na emeryturach

#3 Guest_jafina

Guest_jafina
  • Goście

Napisano 10 listopad 2019 - 09:06

Zdecydowanie uważam że to bardzo dobrze że powstał taki program.Wiele osób dzięki niemu wreszcie zacznie oszczędzać, to bardzo dobre rozwiązanie  Szczególnie ze Polacy jako naród nie mają zbyt dużo oszczedności.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych