Skocz do zawartości

Zdjęcie

Likwidacja OFE w 2020 r. - najważniejsze rozwiązania

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516264 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 23:07

Rząd przyjął projekt ustawy, który zakłada przeniesienie środków zgromadzonych w otwartych funduszy emerytalnych na indywidualne konta emerytalne. System OFE zostanie w praktyce zlikwidowany. Nastąpi to w styczniu 2020 roku.

Powrót do artykułu: Likwidacja OFE w 2020 r. - najważniejsze rozwiązania

#2 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 07 listopad 2019 - 23:07

A jak ktoś ma IKE i chce, żeby kasa z OFE poszła do IKE (różne instytucje) to jak obecny OFE będzie wiedział gdzie przelać kasę?

#3 Guest_meliska

Guest_meliska
  • Goście

Napisano 08 listopad 2019 - 18:42

Nareszcie, od początku mnie to ofe denerwowało.Zaraz na początku jak musiałam przystąpić bo wtedy nie miałam innego wyjścia. Teraz przynajmniej w tym nowym programie,ppk można się wypisać jak ktoś nie chce w nim uczestniczyć. Chociaż ten program akurat ma inne założenia a pieniądze które będziemy dzięki niemu odkładać sa bezpieczne. A przynajmniej emerytura będzie większa.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 listopad 2019 - 22:28

Nareszcie, od początku mnie to ofe denerwowało.Zaraz na początku jak musiałam przystąpić bo wtedy nie miałam innego wyjścia. Teraz przynajmniej w tym nowym programie,ppk można się wypisać jak ktoś nie chce w nim uczestniczyć. Chociaż ten program akurat ma inne założenia a pieniądze które będziemy dzięki niemu odkładać sa bezpieczne. A przynajmniej emerytura będzie większa.

Denerwowało? Chyba socjalistyczny nakaz denerwował. Czy ludzie odpowiedzialni za to wymuszenie i następstwo czyli kradzież środków OFE odpowiedzą choćby własnym majątkiem? Obecny rząd jest coraz bardziej socjalistyczny, liczysz, że odzyskają stan bogactwa narodowego z lat 90? Nierealne...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych