Skocz do zawartości


L4 nierówny czas pracy


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 07 listopad 2019 - 18:12

Witam, chorowałem od 1-9 października ale w grafiku (system 2/2) miałem w tym czasie rozpisane tylko dwa dni z łącznym czasem pracy 26 godzin. Przez resztę miesiąca przepracowałem 158 godzin a moja wypłata została sporo zmniejszona. Co mogę teraz zrobić ? Mogę dostać jakieś wyrównanie za to że przez resztę miesiąca miałem tak dużą ilość godzin a podczas L4 mało ?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2019 - 23:43

Jeżeli masz stałe miesięczne wynagrodzenie, a wziąłeś sobie L4 na dni wolne od pracy, to sam jesteś sobie winien - sposób pomniejszania wynagrodzenia za czas choroby jest sztywny - wypłata została zmniejszona, ale za dni wolne otrzymałeś zasiłek - masz rekompensatę i nauczkę na przyszłość.#3 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 15:57

Generalnie należy ci się wynagrodzenie za czas przepracowany (art. 80KP). Moim zdaniem pracodawca powinien wyliczyć ci stawkę za czas faktycznie przepracowany, bo w tej chwili potrącenie za nieobecność nie odzwierciedla faktycznie przepracowanego czasu. Generalnie licząc zwolnienie pracodawca dzieli na 30 stawkę miesięczna. W Twoim przypadku masz niestandardowy czas pracy. Jeżeli tydzień ma 40 godzin, a ty pracowałeś w pon-wt 24, a resztę czasu chorowałeś, to powinieneś mieć wypłacone wynagrodzenia za 24 godziny.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych