Skocz do zawartości

rezygnacja z komornika

alimenty

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 01 listopad 2019 - 15:39

Dzień dobry,

Chciałem zapytać, czy Państwo wiedzą coś na temat uchylenia/rezygnacji z płatności komorniczej przy płaceniu alimentów na dziecko. W jaki sposób można ominąć komornika i płacić pieniądze bezpośrednio na konto bankowe matki dziecka? Temat jest bardzo zawiły oraz niewyjaśniony w kwestii pomocy, ponieważ żadna instytucja nie chce mi udzielić danej pomocy. Aby rozwiązać sytuację byłem w kancelarii prawniczej oraz poselskiej. Wyjaśniono mi wówczas, że powinienem napisać do Państwa pismo. Nikt nie wie w jaki sposób można zrezygnować z komornika. Rezygnacja a z płatności komorniczej wymaga 6-miesięcznej wpłaty alimentów na co mnie nie stać. Od pięciu lat płacę regularnie alimenty na dziecko, ale mimo to zostałem podany do komornika o ściągnięcie opłaty komorniczej w kwocie 100 zł. Wolałbym te pieniądze przeznaczyć na utrzymanie związane z kosztami dziecka. Nie widnieje w prokuraturze sądowej, nie mam kontaktu z dzieckiem i byłą żoną od 4 lat, więc nie mam możliwości, aby porozumieć się w tej kwestii.

Mariusz

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: alimenty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych