Skocz do zawartości

Wypowiedzenie za porozumieniem - odmowa - czas wypowiedzenia - pomocy

wypowiedzenie porozumienie odmowa czas wypowiedzenia pomoc prawna kadry

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Darkdevilpl

Guest_Darkdevilpl
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 23:48

Cześć,

Na wstępie wielkie dzięki za możliwość przedstawienia mojego problemu. Na pewno będę spokojniejszy jak ktoś spojrzy na to fachowym okiem.

ZAŁĄCZNIKI:

1. Umowa o pracę
2. Zdjęcie wysłanych dokumentów pocztą polską priorytet
3. Napisane wypowiedzenie
4. Nadanie pocztą Polską, która finalnie nie dotarła na czas z powodu błędu Poczty Polskiej. Otrzymali finalnie dzisiaj 28.10.2019 w wersji papierowej.
5. Email - nadałem go po informacji ze strony Poczty Polskiej, że dokumenty nie dotrą na czas. W mailu zawarłem kluczowa dla mnie informacje 
6.Email - odpowiedź kadr. (rozmowa telefoniczna nic w sumie nie wyjaśniła. kadry są zakłopotane i nie wiedzą co z tym zrobić. twierdzą, że należy złożyć wypowiedzenie osobno)

"W przypadku odmowy regularny czas dwutygodniowego wypowiedzenia rusza od soboty 26.10.2019r. i kończy się 09.11.2019r."

Pytanie moje czy taki zapis chroni mnie w przypadku odmowy przez pracodawcę? 
Czy muszę pisać kolejne wypowiedzenie z zachowaniem 14dni od Soboty licząc?

OPIS:

Podpisaliśmy umowę o pracę. Wiadomo obietnice. Niestety stało się inaczej i Dyrektor wprowadził mnie w dość duży błąd. Postanowiłem rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem, aby zejść mu po prostu z choryzontu. Z powodu L4 (od 15.10-29.10) nie wykonałem tego osobiście, a listownie. 

Dzisiaj pisała do mnie Kadrowa z Warszawy, która otrzymała tego maila i nie określiła się jednoznacznie czy taka forma ma moc prawną i czy zapis ten ma skuteczność na której mi zależy, bo chce jak najszybciej zakończyć współpracę.

Co mogę zrobić? Czy to co napisałem jest poprawne? Czy brak odpowiedzi powoduje, że moje pismo zostało uznane? Starałem się jak najtreściwiej wszystko opisać.

#2 Guest_DarkDevilPL

Guest_DarkDevilPL
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 23:58

Nie mogę wrzucić załączników. Problemy serwisu. Techniczne. Materiały udostępnię mailowo.

Prosze pisać na darkdevilpl@gmail.com

Administratorze proszę o dodanie postu. Nie mam możliwości dodania istotnych zdjęć do postu z niewiadomych mi przyczyn technicznych. Żadne kody BBCODE nie działają, html ani nic... ciągle błąd...

#3 Guest_DarkDevilPL

Guest_DarkDevilPL
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 00:02

h.t.t.p.s://drive.google.com/drive/folders/12NE1CxUdCt7j7bsSJ4IehaE_Hcl1-Ifv?usp=sharing

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypowiedzenie, porozumienie, odmowa, czas, wypowiedzenia, pomoc, prawna, kadry

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych