Skocz do zawartości

Służebność gruntowa

służebność zmiana aktu notarialnego wykreślenie z księgi

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 27 październik 2019 - 11:11

Szanowni Państwo,

Czytałem na Państwa stronie artykuł dotyczący zniesienia służebności gruntowej. Stąd pojawiło się pytanie czy w mojej sytuacji możliwe jest usunięcie tego zapisu z księgi wieczystej, i czy w ogóle taka służebność jest zasadna. Jeżeli nie to jaką drogę można podjąć dla usunięcia zapisów służebności (nie ukrywam, że droga sądowa jest ostatecznością).

Zakupiłem działkę, która miała zapis służebości gruntowej na rzecz sąsiada. Służebność dotyczy działek do niego należących znajdujących się za moją działką - tym samym służebność zapewnia im dostęp do drogi powiatowej.

Ale, dodatkowo wzdłuż tych wszystkich działek (w tym mojej) ten sam sąsiad posiada swoją działkę, która od frontu posiada dostęp do drogi powiatowej, a wzdłuż dłuższego boku przebiega droga gminna. Powoduje to, że działki ze służebnością gruntową sąsiadują z działką tego samego właściciela z dostępem do drogi powiatowej i gminnej. Co więcej, sąsiad ma wykonany utwardzony dojazd przez swoją działkę do dojazdu do tych działek i z tego dojazdu najczęściej korzysta.   

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam.   

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 27 październik 2019 - 13:46

Możesz usunąć służebność za zgoda sąsiada.

#3 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 22:19

A jak sąsiad się nie zgadza? Również za odpłatnością.

#4 Guest_estera

Guest_estera
  • Goście

Napisano 29 październik 2020 - 12:08

Takimi sprawami zajmują się w kancelarii Cejrowski w Gdańsku. Mają siedzibę na Latarnianej. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: służebność, zmiana aktu notarialnego, wykreślenie z księgi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych