Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak się zrelaksować

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 753 postów

Napisano 25 październik 2019 - 07:47

W jaki sposób skutecznie się zrelaksować? 

Czy macie sposoby na radzenie sobie ze stresem? 

#2 wazer

wazer

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 25 październik 2019 - 12:24

1. Zmienny oddech
Uspakaja i prowadzi do odprężenia.
Usiądź wygodnie, uciśnij palcem lewą dziurkę nosa i wykonaj nosem trzy głębokie oddechy. Powtórz 3 razy. Potem zaciśnij palcem prawą dziurkę nosa i oddychaj lewą. Powtórz 3 razy. Czas trwania ćwiczenia- 10 minut.
2. Ciepło odpręża skurczone mięsnie
Jeśli masz poczucie, ze mięsnie na twoich ramionach są twarde jak kamień, to usiądź wygodnie, w koszulce odsłaniające ramiona i włącz suszarkę do włosów. Skieruj strumień ciepłego powietrza na ramiona i barki. Ciepło działa na mięsnie rozkurczowo.
3. Woda wypłukuje toksyny
Woda obniża ciśnienie, poprawia zaopatrzenie krwi w tlen, zapobiega bolom głowy. Jeśli pijesz wiec 4-5 szklanek płynu dziennie (w różnych postaciach), przy stresie zwiększ porcje jeszcze o 2 szklanki.
4. Odprężająca kąpiel nie tylko dla nóg
Do miski z ciepła wodą wlej kilka kropli olejku lawendowego lub pomarańczowego. Włóż stopy na 20-30 minut, potem natrzyj je kremem. Olejki można również użyć podczas kąpieli w wannie. Możesz w tym czasie posłuchać relaksującej muzyki. Taka kąpiel przynosi ulgę nie tylko stopom, ale i duszy. Wyraźnie poprawi ci samopoczucie.

Polecam również grę na instrumentach Kupcie sobie keyboard albo pianino cyfrowe m akai - nic w sumie tak dobrze nie relaksuje jak muzyka. 

#3 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 14:05

Najlepiej byłoby po prostu mieć jakieś hobby, które byłoby w stanie uspokoić i zrelaksować.

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#4 Zocha002

Zocha002

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 listopad 2019 - 19:48

Po ciężkim dniu w pracy lubię usiąść pod kocem z dobrą książką i kawą. To jest dla mnie chwila, gdy nie myślę o moich codziennych problemach i obowiązkach, ale przeżywam wraz z bohaterami powieści ich doświadczenia. W zależności od wybranej lektury, bywają one mniej lub bardziej przyjemne, jednak nawet czytanie horrorów sprawia mi dużą przyjemność.

#5 zwinka055

zwinka055

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 12:22

mi pomaga joga, medytacja i oczywiście sport :) ogólnie aktywność ruchowa pomaga pozbyć się kortyzolu, a to chyba jedna z głównych przyczyn negatywnego oddziaływania stresu w życiu :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych