Skocz do zawartości

Zdjęcie

Towary na fakturze podczas usługi montażu

vat 8% towary montaż usługa kompleksowa

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 4HOMES

4HOMES

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 październik 2019 - 07:08

Witam serdecznie, niestety ostatnio borykam się z bolączką przepisów prawnych dotyczących Vat oraz rejestracji sprzedaży podczas wykonywania usługi montażu (podkreślę iż jestem firmą początkującą na tym polu więc wolę mieć więcej wiedzy, by nie zrobić bubla i później ponieść sromotne konsekwencje)

Otóż w myśl ustawy każdy towar sprzedawany musi być zarejestrowany na dokumencie fiskalnym (faktura lub paragon)
Wiadomo, iż podczas wykonywania montażu towaru zakupionych w mojej firmie i montowanych przez moją firmę - klienci w myśl ustawy mogą skorzystać z 8% stawki VAT.

I teraz są dwie sprzeczności, dwóch praw i dwóch opinii które słyszę.

Pierwsza mówi że powinienem wystawić całość sprzedaży w jednej pozycji , tzn. 
Montaż drzwi zewnętrznych - 8% vat.

jednakże takie wypisywanie wprowadza błąd w rejestrację sprzedaży towarów, gdyż nie schodzą z stanów towarowych a tym samym nie są fizycznie fiskalizowane, tylko w jednym ogólnym punkcie o sumie łączne kosztów za towar i montaż zsumowane na stawce 8% vat.
Jak dla mnie jest to bardzo dziwne.

Druga sytuacja -  myśl iż Podatnik nie może wprowadzać w błąd urzędzu skarbowego a także nieewidencjonować towarów sprzedanych wychodzi że muszę wypisywać w taki sposób fakturę, jak czyniłem to od początku, czyli 

Drzwi zewnętrzne
Klamki
Pianka monterska
taśma malarska
zaprawa zbrojąca
montaż drzwi

wtedy całość wypisuje z stawką 8% vat, gdyż wszystkie te materiały były niezbędne podczas procesu montażu drzwi u klienta.

Proszę o pomoc w tej kwestii.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vat 8%, towary, montaż, usługa kompleksowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych