Skocz do zawartości

zasiłek opiekuńczy

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 11:03

Czy jest jakaś możliwość uzyskania zwolnienia - opiek nad dzieckiem 15-letnim na okres dłuższy niż 14 dni. Pracownica już wykorzystała te 14 dni i ma nowe zwolnienie na to dziecko na 15 dni. Nie mozna wypłacić zasiłku?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 13:27

Nieobecność usprawiedliwiona, ale niepłatna, chyba że dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19176 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 październik 2019 - 13:33

Głupoty gościu piszesz, opieka przysługuje jako na "dorosłego członka rodziny"
Halina, na dziecko ale powyżej 14 a nie 15 roku życia, jeśli dziecko skończy 14 lat to przysługuje opieka jak na dorosłego członka rodziny do 60 dni w roku.
Poczytaj przepisy.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 13:46

jeśli dziecko skończy 14 lat to przysługuje opieka jak na dorosłego członka rodziny do 60 dni w roku.

Coś ty znowu za przepisy wymyśliła? Demencje masz czy co?

Zasiłek chorobowy przysługuje za max 14, nie 60 dni, chyba że dziecko z orzeczeniem, to 30.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19176 postów

Napisano 16 październik 2019 - 14:29

Demencję mówisz? Hmmm....ale głupia jak ty nie jestem :)
Nawet tłumaczyć ci nie będę, bo tego pojąć nie jesteś w stanie.
Ja przepisów nie wymyślam, ale je stosuję i znam.
Arogancji nie toleruję wobec tego znajdź sobie te przepisy, albo żyj w niewiedzy.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 18:37

Ja przepisów nie wymyślam, ale je stosuję i znam.

Hehehe, przerwa do otwarcia nowego okresu zasiłkowego wg ciebie miała 30 dni i też się na forum wykłócałaś.

Twój termin przydatności najwyraźniej mija, co przy tak rozbuchanym ego, jak twoje, musi być trudne do przełknięcia, więc będziesz szła w zaparte.

Gratuluję ci umiejętności nietolerowania samej siebie.

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19176 postów

Napisano 16 październik 2019 - 18:57

Hehehe, przerwa do otwarcia nowego okresu zasiłkowego wg ciebie miała 30 dni i też się na forum wykłócałaś.
Twój termin przydatności najwyraźniej mija, co przy tak rozbuchanym ego, jak twoje, musi być trudne do przełknięcia, więc będziesz szła w zaparte.
Gratuluję ci umiejętności nietolerowania samej siebie.

A ja ci proponuję znaleźć dobrego psychiatrę, twoje niedowartościowanie samej siebie też najwyraźniej jest trudne do przełknięcia, nikt cię nie lubi, nie potrzebuję, siedzisz z d....ą w domu, nudzisz się..... spokojnie, to minie.... będzie jeszcze gorzej.
A wiesz co? Najgorsze jest to, że wiem kim jesteś..... smutne.
Moje ego ma się dobrze jestem spełniona w każdej dziedzinie, a ty co? NIC, ZERO i tak pozostanie.
Zamiast ty iść w zaparte, poczytaj głąbie o możliwości korzystania z zasiłku na dorosłego członka rodziny w tym dziecko powyżej lat 14.
Swoją drogą......jak bardzo musisz być niedowartościowana, że tak boli cię moja pozycja i wiedza.
Ale nie zapominaj o wizycie u psychiatry.

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19176 postów

Napisano 16 październik 2019 - 19:09

Coś ty znowu za przepisy wymyśliła? Demencje masz czy co?
Zasiłek chorobowy przysługuje za max 14, nie 60 dni, chyba że dziecko z orzeczeniem, to 30.

A trochę, to nawet mi ciebie żal, tak po ludzku, no bo co ty dalej z sobą zrobisz?.....

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 06:41

Zasiłek ten przysługuje maksymalnie:

- za 60 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka jest sprawowana nad zdrowym dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat lub chorym dzieckiem w wieku do ukończenia 14 lat,

- za 30 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad chorym, niepełnosprawnym dzieckiem.

- za 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka jest sprawowana nad innym chorym członkiem rodziny.

#10 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5340 postów

Napisano 17 październik 2019 - 07:34

Czy jest jakaś możliwość uzyskania zwolnienia - opiek nad dzieckiem 15-letnim na okres dłuższy niż 14 dni. Pracownica już wykorzystała te 14 dni i ma nowe zwolnienie na to dziecko na 15 dni. Nie mozna wypłacić zasiłku?

W tym przypadku max płatnego zwolnienia 14 dni w roku. Pozostałe zwolnienie jako nieobecność usprawiedliwiona niepłatna lub po prostu weź urlop.

#11 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 654 postów

Napisano 17 październik 2019 - 10:52

60 dni przysługuje jeżeli sprawowalibyśmy opiekę nad kilkoma osobami. W przypadku, gdy chodzi o dzieci z niepełnosprawnością lum powyżej 14 roku,  to maksymalnie może być 30 dni.

Art 33 pkt 2. Zasiłek opiekuńczy przysługuje łącznie na opiekę nad dziećmi i innymi członkami rodziny za okres nie dłuższy niż 60 dni w roku kalendarzowym. W przypadku gdy opieka jest sprawowana wyłącznie nad osobami, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 2a, 2b (dzieci z niepełnosprawnością) i 3 (inny członek rodziny, w tym dzieci pow 14 rż), zasiłek opiekuńczy przysługuje łącznie za okres nie dłuższy niż 30 dni w roku kalendarzowym.

#12 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5340 postów

Napisano 17 październik 2019 - 11:13

Przecież Halina nic nie pisze o niepełnosprawności.

Przeczytaj uważnie pytanie.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 11:51

60 dni przysługuje jeżeli sprawowalibyśmy opiekę nad kilkoma osobami. W przypadku, gdy chodzi o dzieci z niepełnosprawnością lum powyżej 14 roku,  to maksymalnie może być 30 dni.

A ty co znowu wymyśliłaś? Skąd wzięłaś limit 30 dni na dzieci pow. 14 roku?

60 dni jeżeli w gronie osób jest dziecko do 14 lat, ale powyżej 14 dni tylko na dziecko do 14 lat lub dziecko niepełnosprawne, pozostałe osoby zlicza się w ramach  jednego limitu 14 dni.

#14 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5340 postów

Napisano 17 październik 2019 - 12:16

Dokładnie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych