Skocz do zawartości

Zdjęcie

Umowa po u macierzyńskim

umowa macierzyński praca

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiek22

misiek22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 październik 2019 - 21:04

Witam,
kończę urlop macierzynski i mam zostać zatrudniona na umowę o prace od 16.10.2019 u pracodawcy u ktorego miałam umowę o pracę do końca 2018 r.
Pracodawca proponuje mi teraz umowę na cały etat na stanowisku pracownik biurowy, oraz pracownik oddelegowany do prac B+R (projekty) w terenie. Moje pytanie jest takie, jakie konsekwencje są dla mnie z tytułu podpisania takiej umowy? co z obliczaniem dochodu do zasiłku np, rozliczania się? Czy jest to korzystna dla mnie umowa?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19185 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 październik 2019 - 07:08

A o jakie korzyści pytasz?
Do zasiłku ( chyba pytasz o chorobowe) oblicza się podstawę z osiągniętego wynagrodzenia.
Dostaniesz umowę, z której będzie wynikać jego wysokość.
W tym zapisze chyba głównie chodzi o to, aby można było "przerzucać" pracownika jeśli zajdzie taka potrzeba z biura w teren.
Ale musisz wiedzieć, że przy takim małym dziecku wysłanie ciebie w delegację może nastąpić tylko za twoją zgodą, a.podpisując taką umowę już wyrażasz zgodę.

#3 misiek22

misiek22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 październik 2019 - 07:53

Chodzi mi bardziej o to czy składki od takiej umowy są takie jak przy zwykłej umowie na cały etat? Czy mniejsze? Wydaje mi się że prace B+R są lepsze z punktu widzenia pracodawcy pod kontem opłacania składek,delegacji się nie boje, chodzi tu bardziej o prace zdalne.

Bałam się tego, ze może nie będe miała opłacanych składek od całej kwoty

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19185 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 październik 2019 - 08:01

To jakie korzyści ma pracodawca to zupełnie inna sprawa, pewnie ma dofinansowanie do projektów, ale to z jakiego źródła finansowania jest umowa dla pracownika nie ma znaczenia.
Składki są opłacane od wynagrodzenia, a nie od tego skąd kasa.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa, macierzyński, praca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych