Skocz do zawartości

Wniosek o urlop na wypowiedzeniu

Wypowiedzenie Urlop Wniosek

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 18:59

Witam. Mam taki problem, mianowicie mam umowę na czas nieokreślony (czyli na stałe). Złożyłem wypowiedzenie i 31 października mija 3 miesiąc tego okresu wypowiedzenia. Mam 6 dni urlopu i chciałbym go wybrać, lecz mój kierownik nie chce mi go udzielić (nie przepada za mna i się w ten sposób mści) . W kadrach powiedziano mi że w takim razie muszę pracować do końca okresu wypowiedzenia a potem zostanie urlop mi wyplacony.

Ja nie chce by mi wypłacili urlop ponieważ chce isc na urlop i pozalatwiac już dokumenty i lekarzy odnośnie podjęcia pracy w innej firmie która na mnie czeka.

- w kadrach mi powiedziano że w takim przypadku mogę złożyć pismo/prośbę do Dyrektora zakładu o udzielenie mi urlopu. Czy gdzieś tu na infor.pl lub ktokolwiek z was może mi podać wzór takiego pisma? Nie wiem jak się za to zabrać.

#2 Guest_Specjalista wfirma.pl

Guest_Specjalista wfirma.pl
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 09:09

W kwestii wykorzystania urlopu w trakcie okresu wypowiedzenia - kierownik postępuje zgodnie z przysługującym mu prawem. Pracodawca ma prawo narzucić pracownikowi obowiązek wykorzystania, w trakcie okresu wypowiedzenia, całego zaległego oraz obecnie przysługującego urlopu. Prawo to działa również w drugą stronę - pracodawca może nie wyrazić zgody na wybranie przynależnego urlopu a w ramach rekompensaty zobligowany jest wypłacić takiej osobie ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Polecam skorzystać z poradnika przedsiębiorcy w wyszukiwarkę wpisać hasło "Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia"

W przypadku gdy masz możliwość odwołać się od decyzji kierownika do dyrektora warto spróbować. Dokument taki może przyjąć formę zwykłego wniosku urlopowego, który warto wzbogacić go o uzasadnienie dokonania odwołania.

Na w.w. poradniku znajduje wzór dokumentu, który może okazać się przydatny, hasło do wyszukiwarki "Wniosek o urlop wypoczynkowy - wzór z omówieniem"

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wypowiedzenie, Urlop, Wniosek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych