Skocz do zawartości

Pomocy, błędne księgowanie

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 16:10

Wie ktoś może czy da się poprawić błąd księgowy ze względu na datę? Paragraf i konta są ok. Błąd wynika z pomyłkowego zaksięgowaniu we sierpniu na zobowiązaniu fa vat z datą wrześniową?

Z góry dziękuje za pomoc

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19176 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 październik 2019 - 16:36

Wprowadzasz korektę PK

#3 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 18:43

Wprowadzasz korektę PK

Rozumiem  storno np. 401/ 201/998 kwota np. -10 sierpień i później wrzesień 401/ 201/998 kwota +10, czy inaczej? Problem w tym że numeracja jest ciągiem cały rok. Czyli nie mam wolnych numerów.

Jak dobrze myślę to do sprawozdań nie robi to różnicy bo przelew 130 jest ok we wrześniu a w sierpniu zobowiązań nie widać

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19176 postów

Napisano 15 październik 2019 - 18:46

Tak
Dobrze, że jest kolejny numer, przecież się nie cofasz, tylko robisz korektę na bieżąco.

#5 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 18:59

Tak
Dobrze, że jest kolejny numer, przecież się nie cofasz, tylko robisz korektę na bieżąco.

To chyba jednak ja coś nie rozumiem bo obecnie księguje październik. Znalazłam błąd, jak pisałam wcześniej, zaksięgowanie fa wystawionej we wrześniu na zobowiązania sierpnia. Kwota, konta i paragrafy są ok. Tylko zaksięgowanie w złym m-cu. Jak mam zrobić korektę Pk z numerem sierpnia i września jak pustych nr w tym miesiącu nie mam. W październiku chyba tego Pk nie mam robić bo jak?  Numeracje kończy się np 10/08/19 i zaczyna 11/09/19.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19176 postów

Napisano 16 październik 2019 - 06:54

A ja Ci napisałam, że robisz BIEŻĄCO, nie cofasz się.
W treści PK piszesz o co chodzi, musisz wprowadzić w październiku i robisz korekty sprawozdań i deklaracji.
Jest jeszcze inna możliwość, że zostawiasz jak jest.

#7 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 16:29

Jak wprowadzę Pk w październiku to nic mi to nie zmieni  bo jak księgowanie np. 401/ 201/998 usunie mi fa  z sierpnia  i wstawi we wrześniu - nie mam możliwości w programie wstawiać daty przy poszczególnych pozycjach jest tylko 1 ogólna data tworzenia dokumentu.

Sprawozdania nie będą wymagać poprawy bo  konto 130 mam ok a w sierpniu nie widać zobowiązań.

Ale ogólnie dzięki za  pomoc

#8 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 16:36

A ja Ci napisałam, że robisz BIEŻĄCO, nie cofasz się.
W treści PK piszesz o co chodzi, musisz wprowadzić w październiku i robisz korekty sprawozdań i deklaracji.
Jest jeszcze inna możliwość, że zostawiasz jak jest.

Jak wprowadzę Pk w październiku to nic mi to nie zmieni  bo jak księgowanie np. 401/ 201/998 usunie mi fa  z sierpnia  i wstawi we wrześniu - nie mam możliwości w programie wstawiać daty przy poszczególnych pozycjach jest tylko 1 ogólna data tworzenia dokumentu.

Sprawozdania nie będą wymagać poprawy bo  konto 130 mam ok a w sierpniu nie widać zobowiązań.

Ale ogólnie dzięki za  pomoc

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19176 postów

Napisano 16 październik 2019 - 18:59

:)

#10 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 20:53

A tak dla pewności i na przyszłość to chodziło o takie Pk w którym mogę wpisać datę zobowiązania?
W jakim programie księgujesz?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych